Статті

Друк

Свідчення давнього Передання, щодо заснування Михайлівської обителі


Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир, що знаходиться у серці столичного міста Києва у верхній частині парку “Володимирська гірка”, на вулиці Трьохсвятительській навпроти Софійського собору, відігравав значну роль у формуванні духовності та культури українського народу. Надзвичайно цікавим та загадковим є його минуле, що завжди приваблювало дослідників та істориків, паломників та подорожуючих. Історія виникнення Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві з давніх часів була сповнена великою кількістю стародавніх легенд та переказів.
Друк

Президент заснував оргкомітет для святкування 900-річчя Михайлівського монастиря


Президент України Віктор Ющенко заснував організаційний комітет з підготовки і святкування 900-річчя заснування Михайлівського Золотоверхого монастиря. Таким чином, президент підтримав ініціативу Священного Синоду Української Православної Церкви Київського патріархату щодо святкування 900-річчя заснування монастиря в липні 2008 року. Віктор Ющенко затвердив персональний склад комітету і призначив віце-прем`єр-міністра Івана Васюника і заступника глави Секретаріату Президента Юрія Богуцького співголовами оргкомітету, а також уповноважив їх вносити зміни до його складу.

Друк

Святе Водохреща

Святкування Богоявлення в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі розпочалося з відправи навечір’я Богоявлення, яке звершив намісник монастиря Високопреосвященнійший архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій. Після Літургії святого Василія Великого відбулося Велике освячення води біля киворія на території монастиря. Увечері за чином богослужіння розпочалося читанням Великого повечір’я, звершенням Літії та ранішньої відправи з Полієлеєм.


Друк

Святкування в монастирі Різдва Христового

В ці величні Різдвяні дні особлива духовна радість обіймає кожного православного християнина, а тимбільше ченця, що звертається зі щирим і сповненим радості привітанням: "Христос народжується - Славімо Його!".
Михайлівська Золотоверха обитель торжественно прославила новонародженого Спасителя світу колом святкових богослужінь.

Друк

Постриг у чернецтво


21 грудня 2007 року у Свято-Михайлівській Золотоверхій чоловічій обителі її намісник преосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький звершив постриг у чернецтво викладача КПБА, кандидата богословських наук Сергія Думенка. Священноархимандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нарік Сергія Думенка ім’ям Єпифаній на честь святителя Єпифанія, єпископа Кіпрського, пам’ять якого Свята Церква звершує 25 (12) травня.

Друк

До Михайлівського монастиря прибув Вифлеємський вогонь


24 грудня біля пам’ятника рівноапостольного Володимира Великого, українські пластуни передали іскру вогню з місця народження Христа всім християнським конфесіям. Цього дня Вифлеємський вогонь прибув й до Михайлівського Золотоверхого монастиря від якого всі бажаючі зможуть запалити різдвяні свічки. Вифлеємський вогонь приїжджає до нас уже вдев’яте. Але цього року уперше від українсько-польського кордону до столиці його доставили велосипедисти. Завдання пластунів - за два дні розповсюдити його всією Україною.