Статті

Друк

Пасхальні богослужіння в Золотоверхому монастирі

"Свято свят і торжество торжеств", — так називають Великдень православні християни. Цього дня весь християнський світ відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих — подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла — над темрявою.

Друк

З’явилися на СD церковні обіходні піснеспіви хору КПБА

Ще минулого року зведений академічний хор КПБА (КДАіС) під диригуванням Петра Бойка та кліросний хор студентів КПБА, які несуть свій послух у кліросному хорі Свято-Михайлівської Золотоверхої обителі під диригуванням Віктора Кардаша у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі здійснили професійний запис піснеспівів Всенічної та "гласового обіходу". Тільки нещодавно, завдяки підтримці Святійшого Патріарха Філарета, цей запис вийшов у світ на двох дисках.
Друк

Відбулася церемонія передачі Благодатного вогню

Ввечері 18 квітня 2099 р. Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною пані Катериною Ющенко та дітьми взяв участь у церемонії передачі Благодатного вогню, яка відбулася в Національному заповіднику «Софія Київська».

Друк

«Із гробу б’є джерело життя…»

Перед нами гріб Господній. В цьому гробі людською плоттю лежить багатостраждальний, розтерзаний, вимучений Син Пречистої Діви Марії. Він помер; помер не лише тому, що колись сповнені ненависті люди погубили Його. Він вмер через кожного з нас, заради кожного з нас.
Друк

Розпочався Страсний тиждень

Ось вже збігло сорок днів Великого посту і ми всі підійшли до наступного найважливішого і найвідповідальнішого етапу – Страсної седмиці. Страсний тиждень через особливу значимість і величину не зараховується до Великого посту, а є окремим духовно-подвижницьким періодом, в котрий необхідно ще з більшою наснагою та пильністю заглянути в найпотаємніші закутки своєї душі і в покаянні змити всі виявлені гріхи та пристрасті.

Друк

Вербна неділя в Михайлівській Золотоверхій Обителі

Останній тиждень Святої Чотиридесятниці завершується великим святом – Входом Господнім в Єрусалим. Це свято називається ще Неділею Ваїй (гілок), або Квітною Неділею, а також Вербною Неділею – від звичаю освячувати в цей день пальмові гілки, які у нас замінюють вербою. Це освячене віття знаменує собою пальмове листя, яке стелили люди вздовж тієї дороги, по якій їхав на осляті Ісус Христос, йдучи в Єрусалим.