Друк

Стрітення Господнє в Золотоверхій Обителі

у .

Ікона Стрітення ГосподньогоСвято Стрітення Господнього присвячене згадуванню про важливу подію в земному житті Ісуса Христа. В сороковий день після народження Спасителя, Божа Мати, виконуючи закон Мойсея, принесла Сина Свого в Єрусалимський храм. Закон велів жінці, яка народила сина, через сорок днів з’явитись у храм для принесення очищувальної жертви, а якщо син був первістком - для присвячення його Богу.
Друк

Хіротонія архимандрита Марка

у .

Хіротонія1 лютого 2009 року у Володимирському кафедральному соборі м. Києва відбулася хіротонія архімандрита Марка (Левківа) на єпископа Кіровоградського і Голованівського. Божественну Літургію очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні митрополита Переяслав-Хмельницького Димитрія, архієпископів: Луцького і Волинського Михаїла, Черкаського і Чигиринського Іоанна; єпископів: Харківського і Богодухівського Лаврентія, Чернігівського і Ніжинського Іларіона, Васильківського Євстратія.   

Друк

Наречення насельника монастиря

у .

Наречення в єпископаПостановою Священного синоду УПЦ Київського Патріархату від 25 січня 2009 р. насельнику Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архімандриту Марку (Левківу) визначено бути єпископом Кіровоградським і Голованівським. 31 січня 2009 року після Всенічного бдіння у Володимирському кафедральному соборі було звершено наречення архімандрита Марка (Левківа) в єпископа Кіровоградського і Голованівського.

Друк

Вітання від братії

у .

Хресний хідСвятійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України ФІЛАРЕТУ, священноархімандриту Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. 

Друк

Богоявлення Господнє

у .

Хрещення ГосподнєГосподь наш Ісус Христос прийняв Хрещення у водах ріки Йордан в 30-річному віці. Ця подія сталася перед тим, як Він вийшов на Своє служіння спасіння світу, був посланий Богом великий пророк Іоанн Предтеча (тобто попередник), щоб приготувати людей для зустрічі Господа. Св. Іоанн проповідував при Йордані і хрестив тих, що приходять до нього хрещенням покаяння.

Друк

Освячення води в Пущі-Водиці

у .

19 січня Церква урочисто відзначає велике двунадесяте свято – Хрещення Господа нашого Ісуса Христа. Згадування Йорданської події супроводжується особливим обрядом Великого освячення води, який бере свій початок ще з перших століть християнства, згідно прикладу Самого Спасителя, Котрий освятив води Своїм погруженням в них. В цей день прийнято освячувати воду не лише в храмах, а й ту, що знаходиться у відкритих водоймах та ріках.

Друк

"Бог Предвічний народився..."

у .

«Різдво Твоє, Христе Боже наш, звістило світові світло розуму…», – такими словами Церква вшановує одне з найбільших свят – народження Спасителя Світу. Сьогодні особлива духовна радість обіймає кожного християнина, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної Історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос народився – Славімо Його!». Вся Україна поглинута у вир щирих колядок на прославу Різдва Сина Божого.