Друк

Вербна неділя в Михайлівській Золотоверхій Обителі

у .

Останній тиждень Святої Чотиридесятниці завершується великим святом – Входом Господнім в Єрусалим. Це свято називається ще Неділею Ваїй (гілок), або Квітною Неділею, а також Вербною Неділею – від звичаю освячувати в цей день пальмові гілки, які у нас замінюють вербою. Це освячене віття знаменує собою пальмове листя, яке стелили люди вздовж тієї дороги, по якій їхав на осляті Ісус Христос, йдучи в Єрусалим.

Друк

Концерт духовної музики в Михайлівському Золотоверхому соборі

у .

5 квітня 2009 року, в рамках XIX Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри року» Київської організації Національної спілки композиторів України, в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі відбувся хоровий концерт духовної музики.

Друк

Постриг у чернецтво

у .

Постриг у чернецтво звершує митрополит Димитрій19 березня 2009 року увечері в Золотоверхій Свято-Михайлівській обителі її намісник, преосвященний Димитрій, митрополит Переяслав-Хмельницький з благословення священноархимандрита монастиря Святійшого Патріарха Філарета звершив чин постригу протоієрея Петра Кравчука у монахи. Священноархимандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нарік протоієрея Петра Кравчука ім’ям Павло на честь Славного і Всехвального Первоверховного Апостола Павла, пам’ять якого святкує Свята Церква 12 липня.

Друк

Шевченків День

у .

9 березня 2009 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у святкуванні 195-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, яке відбулося в Національній опері України. Патріарха супроводжував ректор КПБА митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій.
Друк

Панахида за Кобзарем

у .

9-10 березня є для кожного українця особливими пам'ятними датами – "Шевченківськими днями". Цьогоріч виповнилося 195 років від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, незламного борця за волю України Тараса Григоровича Шевченка.

Друк

Рішучий протест!

у .

Братія Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря занепокоєна тим, що на гральних (сатанинських) автоматах у Києві з дозволу Київської міської влади зображається архістратиг Божий Михаїл. "Це є цинічне блюзнірство по відношенню до святого зображення архістратига Михаїла, як небесного покровителя м. Києва", - заявив намісник монастиря митрополит Димитрій.
Друк

Прощена неділя

у .

Митрополит ДимитрійУ нашому повсякденному житті дуже часто буває, що вільно чи невільно ми на когось ображаємося, гніваємося і, більше того, ще й шукаємо собі виправдання, начебто наша образа є справедливою, але насправді будь-який гнів чи невдоволення веде нашу душу до загибелі. Щоб ще раз нагадати нам цю істину, Церква і встановила особливий день – це остання неділя перед Великим постом, яка називається «Прощеною».