Друк

До Михайлівського монастиря прибув Вифлеємський вогонь

у .


24 грудня біля пам’ятника рівноапостольного Володимира Великого, українські пластуни передали іскру вогню з місця народження Христа всім християнським конфесіям. Цього дня Вифлеємський вогонь прибув й до Михайлівського Золотоверхого монастиря від якого всі бажаючі зможуть запалити різдвяні свічки. Вифлеємський вогонь приїжджає до нас уже вдев’яте. Але цього року уперше від українсько-польського кордону до столиці його доставили велосипедисти. Завдання пластунів - за два дні розповсюдити його всією Україною.

Друк

Радуйся, Варваро, невісто Христова

у .

17 грудня Церква Христова відзначила 1700-річчя з дня кончини святої великомучениці Варвари. Мощі святої перебувають у Володимирському патріаршому соборі Києва. В цьому році з нагоди 1700-річчя, вперше за 900 років, мощі великомучениці Варвари покидали золотоверхий Київ і побували у храмах всіх областей України. Для Михайлівського Золотоверхого монастиря є знаменним, що один із його бічних приділів освячений на честь великомучениці Варвари, а також те, що до його зруйнування мощі святої перебували не одне століття під його склепінням.

Друк

Рішення Синоду щодо ювілею Михайлівського монастиря

у .


14 грудня 2007 року під головуванням Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Синод розглянув поточні питання з життя Церкви. Синод заслухав доповідь намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря в м. Києві про ювілей 900-ліття від часу закладення Михайлівського Золотоверхого собору обителі, який припадає на липень 2008 р.

Друк

Вшанування великомучениці Катерини

у .

З відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, було відроджено і два його бічних вівтарі на честь святої Варвари і другий на честь святої великомучениці Катерини, які були окремо освяченні у грудні місяці 2000 року.  З нагоди вшанування пам’яті великомучениці Катерини святкове Богослужіння в Михайлівському монастирі очолив намісник обителі Високопреосвященнійший Архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій у співслужінні братії.

Друк

Служба безпеки України передала Свято-Михайлівському Золотоверхому собору 22 ікони XIX ст.

у .

 

22 листопада 2007 р. Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет у Службі безпеки України відправив заупокійну панахиду за невинно закатованими жертвами тоталітарного режиму. Служба безпеки України передала зруйнованому в 30-ті роки минулого століття і відродженому за часів Незалежності України Свято-Михайлівському Золотоверхому собору ікони, вилучені в рамках кримінальних справ, розслідуваних СБУ.

Друк

Радуйся Михаїле, наш добрий заступниче!

у .

Історично склалося, що саме святий архистратиг Божий Михаїл, як воєвода небесних воїнств, здавна був заступником і покровителем великокняжого Києва та всієї Руси-України. Ще на початку ХІІ століття великим київським князем Святополком Із’яславовичем, який у хрещенні отримав ім’я Михаїл і вважав архистратига Михаїла своїм покровителем, у місті був збудований величний собор, названий пізніше золотоверхим. Це був перший храм, купол якого був визолочений – саме тому він отримав назву золотоверхого. Цей храм з того часу дуже шанувався киянами і шанується й нині після свого відродження.

Друк

Намісник Золотоверхої обителі освятив унікальний храм

у .

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Високопреосвященніший Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький 4 листопада 2007 року освятив унікальний храм в с. Копачів на честь Казанської ікони Божої Матері.Вигляд цього храму нагадує дерев’яну архітектуру храмів часів Київської Руси-України, так званий «восьмерик». Саме таким побачили в ідеї цей храм його меценати і збудували в Надніпрянському селі на Київщині (Обухівський район).