Друк

Святкування в монастирі Різдва Христового

у .

В ці величні Різдвяні дні особлива духовна радість обіймає кожного православного християнина, а тимбільше ченця, що звертається зі щирим і сповненим радості привітанням: "Христос народжується - Славімо Його!".
Михайлівська Золотоверха обитель торжественно прославила новонародженого Спасителя світу колом святкових богослужінь.

Друк

Постриг у чернецтво

у .


21 грудня 2007 року у Свято-Михайлівській Золотоверхій чоловічій обителі її намісник преосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький звершив постриг у чернецтво викладача КПБА, кандидата богословських наук Сергія Думенка. Священноархимандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нарік Сергія Думенка ім’ям Єпифаній на честь святителя Єпифанія, єпископа Кіпрського, пам’ять якого Свята Церква звершує 25 (12) травня.

Друк

До Михайлівського монастиря прибув Вифлеємський вогонь

у .


24 грудня біля пам’ятника рівноапостольного Володимира Великого, українські пластуни передали іскру вогню з місця народження Христа всім християнським конфесіям. Цього дня Вифлеємський вогонь прибув й до Михайлівського Золотоверхого монастиря від якого всі бажаючі зможуть запалити різдвяні свічки. Вифлеємський вогонь приїжджає до нас уже вдев’яте. Але цього року уперше від українсько-польського кордону до столиці його доставили велосипедисти. Завдання пластунів - за два дні розповсюдити його всією Україною.

Друк

Радуйся, Варваро, невісто Христова

у .

17 грудня Церква Христова відзначила 1700-річчя з дня кончини святої великомучениці Варвари. Мощі святої перебувають у Володимирському патріаршому соборі Києва. В цьому році з нагоди 1700-річчя, вперше за 900 років, мощі великомучениці Варвари покидали золотоверхий Київ і побували у храмах всіх областей України. Для Михайлівського Золотоверхого монастиря є знаменним, що один із його бічних приділів освячений на честь великомучениці Варвари, а також те, що до його зруйнування мощі святої перебували не одне століття під його склепінням.

Друк

Рішення Синоду щодо ювілею Михайлівського монастиря

у .


14 грудня 2007 року під головуванням Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Синод розглянув поточні питання з життя Церкви. Синод заслухав доповідь намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря в м. Києві про ювілей 900-ліття від часу закладення Михайлівського Золотоверхого собору обителі, який припадає на липень 2008 р.

Друк

Вшанування великомучениці Катерини

у .

З відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, було відроджено і два його бічних вівтарі на честь святої Варвари і другий на честь святої великомучениці Катерини, які були окремо освяченні у грудні місяці 2000 року.  З нагоди вшанування пам’яті великомучениці Катерини святкове Богослужіння в Михайлівському монастирі очолив намісник обителі Високопреосвященнійший Архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій у співслужінні братії.

Друк

Служба безпеки України передала Свято-Михайлівському Золотоверхому собору 22 ікони XIX ст.

у .

 

22 листопада 2007 р. Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет у Службі безпеки України відправив заупокійну панахиду за невинно закатованими жертвами тоталітарного режиму. Служба безпеки України передала зруйнованому в 30-ті роки минулого століття і відродженому за часів Незалежності України Свято-Михайлівському Золотоверхому собору ікони, вилучені в рамках кримінальних справ, розслідуваних СБУ.