Друк

Наукова конференція присвячена Мазепі

у .

Гетьман України І. Мазепа. Художник С. Панпушин.Дмитрівська колекція портретів КПБА. 20087 листопада 2008 року преосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький, ректор КПБА взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції "Доба гетьмана Мазепи в європейській історії: міфи і реалії", яку організовано було Інститутом історичної освіти національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Друк

Престольне свято в Золотоверхій Обителі

у .

святий апостол і євангелист Іоан9 жовтня 2008 року в Київській Православній Богословській Академії відбувся урочистий актовий день. Адже саме сьогодні Святою Православною Церквою звершується пам’ять покровителя Богословської Академії – святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, святого, який за своє достойне життя отримав від Господа найдорожчий скарб – скарб любові.

Друк

Інститут журналістики розпочав навчальний рік з молитви

у .

промова архиєпископа Димитрія1-го вересня 2008 року у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі для студентів першого курсу Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка був відслужений молебен перед початком навчання. Богослужіння звершив архиєпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій, ректор Київської Православної Богословської Академії разом із братією монастиря.

Друк

Успіння Пресвявтої Богородиці

у .

ікона свята«Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо твоє, і забудь народ твій і дім отця твого» (Пс. 44:11). Вона і є Матір Бога Сина, і безневістна Наречена Святого Духа! Невинна чистота, смирення і любов — ось ті три чесноти, якими Вона протягом усього Свого земного життя наближалася до Бога, Єдиного в Святій Тройці; ось ті ступені, якими Вона і після кончині Своєї зійшла на Небо.

Свт. Димитрій Ростовський

Друк

Преображення Господнє

у .

Преображення ГосподнєДеякі важливі події в історії спасіння людства, як в Старому, так і в Новому Завіті, відбувалися саме на горах: випробування Господом віри Аврама на одному з горбів в землі Морія, отримання Мойсеєм десяти Божих Заповідей на горі Синай, та багато інших випадків.Сьогоднішнє Євангеліє веде нас на гору Фавор, де відбулося Преображення Господнє. Ісус відкрив тайну своїм ученикам Петру, Якову та Іоанну для зміцнення їх віри.

Друк

Святкування Ювілею Хрещення Руси

у .

Урочиста Божественна ЛітургіяУтвердження християнства на Україні – дуже складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть нашої ери, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: раптового проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, протистояння і боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, остаточного проголошення християнства державною релігією Київської Руси, створення митрополії, переходу в унію у 16-17 ст., приєднанню до Московської церкви та руху за автономію та автокефалію у 20-21 ст.

Друк

Хресний хід

у .

Свята ВЕликомучениця Варвара в Архангельському монастиріНапередодні дня вшанування пам’яті святих апостолів Петра і Павла Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України разом з  єпископатом Київського Патріархату звершив Всенічне бдіння у патріаршому Володимирському кафедральному соборі. Окрім того, під час служби було проведено чин канонізації святих князів Ярослава Мудрого та Костянтина Острозького, а також святителя Іова Борецького та святого Петра Калнишевського.