Друк

Вшанування великомучениці Катерини

у .

З відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, було відроджено і два його бічних вівтарі на честь святої Варвари і другий на честь святої великомучениці Катерини, які були окремо освяченні у грудні місяці 2000 року.  З нагоди вшанування пам’яті великомучениці Катерини святкове Богослужіння в Михайлівському монастирі очолив намісник обителі Високопреосвященнійший Архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій у співслужінні братії.

Друк

Служба безпеки України передала Свято-Михайлівському Золотоверхому собору 22 ікони XIX ст.

у .

 

22 листопада 2007 р. Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет у Службі безпеки України відправив заупокійну панахиду за невинно закатованими жертвами тоталітарного режиму. Служба безпеки України передала зруйнованому в 30-ті роки минулого століття і відродженому за часів Незалежності України Свято-Михайлівському Золотоверхому собору ікони, вилучені в рамках кримінальних справ, розслідуваних СБУ.

Друк

Радуйся Михаїле, наш добрий заступниче!

у .

Історично склалося, що саме святий архистратиг Божий Михаїл, як воєвода небесних воїнств, здавна був заступником і покровителем великокняжого Києва та всієї Руси-України. Ще на початку ХІІ століття великим київським князем Святополком Із’яславовичем, який у хрещенні отримав ім’я Михаїл і вважав архистратига Михаїла своїм покровителем, у місті був збудований величний собор, названий пізніше золотоверхим. Це був перший храм, купол якого був визолочений – саме тому він отримав назву золотоверхого. Цей храм з того часу дуже шанувався киянами і шанується й нині після свого відродження.

Друк

Намісник Золотоверхої обителі освятив унікальний храм

у .

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Високопреосвященніший Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький 4 листопада 2007 року освятив унікальний храм в с. Копачів на честь Казанської ікони Божої Матері.Вигляд цього храму нагадує дерев’яну архітектуру храмів часів Київської Руси-України, так званий «восьмерик». Саме таким побачили в ідеї цей храм його меценати і збудували в Надніпрянському селі на Київщині (Обухівський район).

Друк

Видана книга про історію Золотоверхої обителі

у .

Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир, Київська Православна Богословська Академія разом із видавництвом «Грані-Т» до 900-ліття Золотоверхої обителі випустили у світ книгу-альбом «Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря». Унікальне видання є першим в Україні, яке вміщує більш-менш повну історію загальнонаціональної Київської святині. Автором тексту є кандидат богословських наук, викладач КПБА, священик Віталій Клос, який нещодавно захистив дисертацію з історії Золотоверхого монастиря. 

Друк

Святкування річниці заснування Республіки Туреччина

у .

30 жовтня 2007 року з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та на запрошення посла Туреччини в Україні Ердогана Ішджана Високопреосвященнійший архиєпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій взяв участь у святкуванні 84-ї річниці заснування Республіки Туреччина.

Друк

Головний муфтій Тбілісі Алі Алієв відвідав Михайлівський монастир

у .

27 жовтня 2007 р. Михайлівський Золотоверхий монастир відвідав головний муфтій Тбілісі Алі Алієв, якого супроводжував шейх Імад Абу аль-Руб, імам ісламського громадського культурного центру асоціації «Арраід» в Києві, та співпрацівник центру. З благословення намісника монастиря архієпископа Димитрія архімандрит Євстратій провів для гостей екскурсію, розповів про минуле і сьогодення обителі та Київської православної богословської академії, яка розміщена в її стінах.