Друк

Всенічне бдіння напередодні престольного свята

у .

Під час нареченняУрочистим Всенічним бдінням розпочалося престольне свято у Свято-Михайлівській Золотоверхій обителі м. Києва. На 17 год. вечора, 20 листопада 2009 року до монастиря прибув сам священноархімандрит, Святійший Патріарх Філарет.

Друк

Призначено нового намісника Золотоверхого монастиря

у .

Архимандрит АгапітСвятійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Священноархимандрит Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря призначив насельника обителі архимандрита Агапіта (Гуменюка) її намісником. Попередньо звільнивши з цієї посади преосвященного митрополита Димитрія (Рудюка), у зв’язку з призначенням його постійним членом Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, та керуючим новоствореної Переяслав-Хмельницької єпархії.

Друк

Свято Покрови Пресвятої Богородиці у Золотоверхій Обителі

у .

Покрова Пресвятої Богородиці і Приснодіви святкується Православною Церквою 14 жовтня за новим стилем. Це головннє осіннє свято історія якого йде ще до 910 року, коли в одному з храмів Єрусалима юродивий Андрій та його ученик Єпифаній побачили в повітрі Бородицю, котра розпростерла над молільниками Своє широке біле покривало – покров.

Друк

Успіння Божої Матері у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі

у .

Успіння Божої Матері. Перша Пречиста. Богородична Пасха. Під такими назвами увійшло це дванадесяте свято в душі й серця віруючих православних українців. "Преставлення Божої Матері називають Успінням, але не вживають слова смерть. Вона погрузилася немов у сон, і як Христос Спаситель возносячись на небеса, сказав: "Я з вами до кінця віку", так само Богородиця, своїм славним Успінням нас не залишила, а йде попереду усієї Церкви, попереду ангельських сил, сонму усіх святих. Вона стала заступницею усього роду християнського", - сказав митрополит Димитрій у своєму повчальному слові до парафіян. 

Друк

Постриг у чернецтво

у .

25 серпня 2009 року у Свято-Михайлівській Золотоверхій чоловічій обителі її намісник преосвященний Димитрій, митрополит Переяслав-Хмельницький звершив постриг у чернецтво кандидата богословських наук протоієрея Тарасія Петранюка та старшого іподиякона Святійшого Патріарха Філарета - Олександра Давиденка.
Друк

Свято відновлення Золотоверхого Собору

у .

Святковий Хресний Хід

31 травня за новим стилем, в останню неділю травня, братія Золотоверхої обителі святкує чудову подію – День Відновлення центрального монастирського Михайлівського собору. В ознаменування цієї прекрасної дати Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Священноархимандрит Києво-Михайлівського монастиря відвідав святу обитель. Напередодні воскресного дня, в суботу ввечері, під Предстоятельством Святійшого Патріарха Філарета було відслужено святкове всенічне бдіння.

Друк

Святковий концерт

у .

У центрі Києва, високо в небо підноситься золотими куполами Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир. Прихожан вражає його неземна краса, плавність ліній, ідеальність пропорцій. Дивлячись на таке чудо, не віриться, що трохи більше десяти років тому на цьому місці була пустка.