Друк

«Радуйся, Невісто Неневісная!»

у .

19 березня 2010 року, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, Високопреосвященніший митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій у співслужінні наміcника монастиря архимандрита Агапіта з братією очолив урочисте богослужіння, яке носить назву «Похвала Пресвятої Богородиці». Це свято було установлено на честь визволення у VII столітті заступництвом Божої Матері Константинополя від ворогів.

Друк

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико»

у .

Третя недiля Великого посту називається Хрестопоклонною - вiд поклонiння Хресту i розп'ятому на ньому Господу Cлави. Хрестопоклонна Неділя пригадує нам сильну зброю, що її має кожний християнин у боротьбі з ворогами за своє спасіння, а тією зброєю є святий Хрест. І якраз цієї неділі Хрест виступає перед нами, як знамено сили, знамено спасіння та знамено перемоги.

 

Друк

Неділя Торжества Православ’я

у .

В першу неділю Великого посту Православна Церква святкує Торжество Православ'я, яке присвячене спогадам подій, що відбулися в VIII-IX ст.ст. у Візантії й пов'язані з остаточним впорядкуванням догматів Православної Віри. Для цього був скликаний VII Вселенський собор, який засудив єресі іконоборства та встановив православне іконошанування.

Друк

Стрітення Господнє у Золотоверхій Обителі

у .

Одним з найбільш шанованих та великих свят Православної Церкви є день Стрітення Господнього. Приводом для його встановлення стала євангельська подія зустрічі Христа Спасителя з праведним старцем Симеоном та пророчицею Анною. Церковне Передання свідчить, що праведний старець Симеон жив при Єрусалимському храмі. Працюючи над перекладом Священного Писання з єврейської мови  на грецьку, він засумнівався в словах з Книги пророка Ісаї про те, що Спаситель народиться від Діви, і хотів виправити текст. Тоді йому явився Ангел Божий і повідомив, що Симеон не помре доти, доки не побачить здійснення цього пророцтва.

Друк

Восьмий Всеукраїнський з’їзд православної молоді

у .

6-7 лютого 2010 року в актовій залі Київської православної богословської академії відбувся VIIІ всеукраїнський з’їзд православної молоді під гаслом:  «Духовні основи патріотизму», присвячений проблемам духовного життя молодої людини в сучасному світі.

Друк

Хрещення Господнє в Золотоверхому Монастирі

у .

Свята Церква словом Божим, молитвою та священнодіями освячує не тільки саму людину, але і все те, чим людина користується на землі: воду, повітря і саму землю, різні предмети та речі, необхідні для нашого існування та благополуччя, вона освячує та благословляє їх благословенням небесним – для подаяння через них благодаті та благословення людині.

Друк

Навечір’я Богоявлення (Хрещенський свят-вечір)

у .

Переддень свята Богоявлення називаться “Навечір'ям Богоявлення”, а також “Сочельником”. Цього дня, 18 січня 2010 року, високопреосвященніший митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Владиці Димитрію співслужили намісник Михайлівського монастиря архимандрит Агапіт, а також братія обителі.