Друк

Святійший Патріарх очолив святкове всенічне бдіння

у .

Наречення

24 травня, в суботу ввечері, напередодні свята відновлення Золотоверхої обителі, Святійший Патріарх Філарет, Священноархімандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря  очолив святкове всенічне 

Друк

Торжество Священномученика Макарія

у .

Аксіос!14 травня Свята Православна Церква урочисто відзначає свято священномученика Макарія, Митрополита Київського і всієї Руси, який в цей день в 1497 році загинув мученицькою смертю від рук татар у селі поблизу кордону між Україною і Білоруссю. Вперше після багатьох років запустіння Київська митрополича кафедра повинна була побачити свого Предстоятеля, але до кафедрального храму Святої Софії привезли тіло священномученика.

Друк

Христос Воскрес!

у .

З великим торжеством зустріла Світле Воскресіння Христове братія Свято- Михайлівського Золотоверхого монастиря. Ще у Страсну суботу після обіду, можна було побачити сотні віруючих, які стояли навкруги собору бажаючи посвятити довгоочікувану Паску, крашанки та всі інші смачні поживи. 

Друк

Благодатний Вогонь у Золотоверхому Соборі

у .

26 Квітня Президент України Віктор Ющенко очолив церемонію передачі Благодатного вогню у соборі Святої Софії в Києві. Цю традицію передачі Вогню Президентом України було започатковано, за згоди всіх церковних ієрархів, саме Віктором Ющенком у 2005 році.

Друк

Закладини Спасо-Преображенського храму у с. Велика Снітинка на Фастівщині.

у .

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета преосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської єпархії  у Лазареву суботу 19 квітня 2008 року здійснив чин закладин Спасо-Преображенського храму у с. Велика Снітинка на Фастівщині.

Друк

Аксіос!

у .

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси – України Філарет, Священоархимандрит Києво – Михайлівського Золотоверхого монастиря, у Свято – Володимирському Кафедральному Патріаршому Соборі міста Києва, 21 квітня, у Великий Понелілок, за Літургією Ранішосвячених Дарів рукоположив в сан ієродиякона, насельника Золотоверхої обителі, новопостриженого ченця Лазаря (Харука).

Друк

Постриг у чернецтво

у .

18 квітня 2008 року у Свято-Михайлівській Золотоверхій чоловічій обителі її намісник преосвященний Димитрій, архиєпископ Переяслав-Хмельницький звершив постриг у чернецтво студента 2-го курсу КПБА, Анатолія Харука. Священноархимандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нарік Анатолія Харука ім’ям Лазар на честь праведного Лазаря, пам’ять якого Свята Церква звершує в шосту суботу Великого Посту.