Друк

Преображення Господнє

у .

Преображення ГосподнєДеякі важливі події в історії спасіння людства, як в Старому, так і в Новому Завіті, відбувалися саме на горах: випробування Господом віри Аврама на одному з горбів в землі Морія, отримання Мойсеєм десяти Божих Заповідей на горі Синай, та багато інших випадків.Сьогоднішнє Євангеліє веде нас на гору Фавор, де відбулося Преображення Господнє. Ісус відкрив тайну своїм ученикам Петру, Якову та Іоанну для зміцнення їх віри.

Друк

Святкування Ювілею Хрещення Руси

у .

Урочиста Божественна ЛітургіяУтвердження християнства на Україні – дуже складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть нашої ери, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: раптового проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, протистояння і боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, остаточного проголошення християнства державною релігією Київської Руси, створення митрополії, переходу в унію у 16-17 ст., приєднанню до Московської церкви та руху за автономію та автокефалію у 20-21 ст.

Друк

Хресний хід

у .

Свята ВЕликомучениця Варвара в Архангельському монастиріНапередодні дня вшанування пам’яті святих апостолів Петра і Павла Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України разом з  єпископатом Київського Патріархату звершив Всенічне бдіння у патріаршому Володимирському кафедральному соборі. Окрім того, під час служби було проведено чин канонізації святих князів Ярослава Мудрого та Костянтина Острозького, а також святителя Іова Борецького та святого Петра Калнишевського.

Друк

Божественна літургія перед Михайлівським Золотоверхим собором

у .

Літургія в День ЮвілеюСвяткування величного ювілею Михайлівського монастиря однаково урочисто відзначалось як на церковному так і на державному рівні. З нагоди цього свята було проведено багато заходів, таких як науково-практична конференція, урочиста академія, Ювілейний помісний Собор, а також хресний хід з мощами великомучениці Варвари по вулиці Володимирській до Золотоверхого собору. Таким чином, 13 липня 2008 року стало вінцем урочистих святкувань ювілею Михайлівського собору.

Друк

Освячений Помісний Собор 2008 року

у .

Святійший Патріарх ФІларет11 липня 2008  на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря в стінах актового залу КПБА, під головуванням Святійшого Патріарха Філарета відбувся освячений Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Друк

Урочиста академія в Національній опері України

у .

Доповідає Святійший Патріарх Філарет

10 липня 2008 року в Національній опері України відбулася урочиста академія з нагоди святкування 900-ліття Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. У ній брав участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, преосвященні архієреї, численне духовенство, та віруючі з усієї України.

Друк

День Святої Тройці, П’ятдесятниця

у .

Архиєпископ Димитрій благословляє віруючихСвята Церква святкує нині великий день - День зішестя Святого Духа на апостолів. Прийшов на землю Утішитель Дух Святий, про Якого говорив при Вознесінні  учням Христос Спаситель. Благодать Святого Духа зібрала в цей день маси людей у всіх православних храмах по всій землі, щоб в спільній молитві нагадати нам про ту велику подію, яка у віддалені від нас часи звершилась в Єрусалимі.