Друк

Великодні Богослужіння у Свято-Михайлівській Золотоверхій Обителі

у .

  0Пасха Христова – це найбільше та найурочистіше свято для християн. "Свято свят і торжество торжеств", – такими словами називає Великдень церковний піснеспів. Цього року дата Пасхи зівпала у християн різних конфесій, тому весь християнський світ сьогодні відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих – подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла – над темрявою.
Друк

Богослужіння Страсної Седмиці у Золотоверхому Соборі

у .

pjatnucjaУ Великий Понеділок згадується старозавітній образ патріарха Йосипа, який був проданий братами в Єгипет, постраждав, а потім прославивися і тим став прообразом терпінь Христа Спасителя, що був відданий на смерть співвітчизниками. Крім цього, в цей день згадується прокляття Господом безплідної смоковниці, яка послужила образом лицемірних фарисеїв, в яких, не дивлячись на зовнішню побожність, Господь не знайшов правдивих плодів віри і благочестя, а тільки лицемірну тінь закону. Безплідній, засохлій смоковниці буває подібна і всяка душа людська, що не приносить духовних плодів – істинного покаяння, віри, молитви і добрих діл.
Друк

Вхід Господній у Єрусалим

у .

В цей день ми святкуємо славне і пресвітле свято Верби саме ось чому. Після воскресіння Лазаря з мертвих багато хто, бачачи те що сталося, увірували у Христа; і тому юдейське зібрання утвердило вирок вбити Христа та самого Лазаря. Ісус відійшов уникаючи їхньої злоби, а вони вирішили неодмінно вбити Його на свято Пасхи.
Друк

«Радуйся, Невісто Неневісная!»

у .

19 березня 2010 року, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, Високопреосвященніший митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Димитрій у співслужінні наміcника монастиря архимандрита Агапіта з братією очолив урочисте богослужіння, яке носить назву «Похвала Пресвятої Богородиці». Це свято було установлено на честь визволення у VII столітті заступництвом Божої Матері Константинополя від ворогів.

Друк

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико»

у .

Третя недiля Великого посту називається Хрестопоклонною - вiд поклонiння Хресту i розп'ятому на ньому Господу Cлави. Хрестопоклонна Неділя пригадує нам сильну зброю, що її має кожний християнин у боротьбі з ворогами за своє спасіння, а тією зброєю є святий Хрест. І якраз цієї неділі Хрест виступає перед нами, як знамено сили, знамено спасіння та знамено перемоги.

 

Друк

Неділя Торжества Православ’я

у .

В першу неділю Великого посту Православна Церква святкує Торжество Православ'я, яке присвячене спогадам подій, що відбулися в VIII-IX ст.ст. у Візантії й пов'язані з остаточним впорядкуванням догматів Православної Віри. Для цього був скликаний VII Вселенський собор, який засудив єресі іконоборства та встановив православне іконошанування.

Друк

Стрітення Господнє у Золотоверхій Обителі

у .

Одним з найбільш шанованих та великих свят Православної Церкви є день Стрітення Господнього. Приводом для його встановлення стала євангельська подія зустрічі Христа Спасителя з праведним старцем Симеоном та пророчицею Анною. Церковне Передання свідчить, що праведний старець Симеон жив при Єрусалимському храмі. Працюючи над перекладом Священного Писання з єврейської мови  на грецьку, він засумнівався в словах з Книги пророка Ісаї про те, що Спаситель народиться від Діви, і хотів виправити текст. Тоді йому явився Ангел Божий і повідомив, що Симеон не помре доти, доки не побачить здійснення цього пророцтва.