Друк

Освячення води в Пущі-Водиці

у .

19 січня Церква урочисто відзначає велике двунадесяте свято – Хрещення Господа нашого Ісуса Христа. Згадування Йорданської події супроводжується особливим обрядом Великого освячення води, який бере свій початок ще з перших століть християнства, згідно прикладу Самого Спасителя, Котрий освятив води Своїм погруженням в них. В цей день прийнято освячувати воду не лише в храмах, а й ту, що знаходиться у відкритих водоймах та ріках.

Друк

"Бог Предвічний народився..."

у .

«Різдво Твоє, Христе Боже наш, звістило світові світло розуму…», – такими словами Церква вшановує одне з найбільших свят – народження Спасителя Світу. Сьогодні особлива духовна радість обіймає кожного християнина, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної Історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос народився – Славімо Його!». Вся Україна поглинута у вир щирих колядок на прославу Різдва Сина Божого.

Друк

Радуйся, Варваро, невісто Христова прекрасна!

у .

ікона святої Великомучениці Варвари17 грудня 2008 року, днем пам’яті святої великомучениці Варвари, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир, завершує урочисті святкування присвячені 900-літтю монастиря. І не дивно чому саме цим днем, адже в честь цієї святої отроковиці освячено лівий приділ Архангельського Собору.

 

Друк

Вшанування Святої Великомучениці Катерини

у .

Всенічне бдіння в Катерининському приділі7 грудня, в Неділю 25-ту після П’ятидесятниці, за православним календарем вшановується пам’ять Святої Великомучениці Катерини. Особливим це свято для Свято-Михайлівського Золотоверхого Монастиря, вважається саме тому, що правий приділ Золотоверхого Михайлівського Собору, освячений саме в честь святої великомучениці Катерини.
Друк

Золотоверха Обитель потрапила в десятку найкрасивіших монастирів світу

у .

Золотоверха ОбительМихайлівський золотоверхий монастир у Києві потрапив в десятку найкрасивіших монастирів світу. Рейтинг складений британським туристичним порталом OnTheGo. Очолив десятку найкращих монастирів Таксанг (Логово Тигра) - найвідоміший з монастирів Бутана, розташований на скелі висотою понад 3 тис. метрів і понад 700 метрів над долиною Паро. Тут, загалом, сім храмів, до яких можна дістатися пішки або верхи на мулі.

Друк

"Радуйся, Михаїле, великий Архистратиже, з усіма Небеними Силами"

у .

Архистратиг МихаїлСьогодні, 21 листопада, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир відзначає великий престольний празник - Собор Архістратига Михайла, який в народі більше відомий як Михайлів день. Архангел Михаїл за народною традицією завжди був рятівником від всяких бід і напастей, тому на іконах його зображають з вогняним мечем в руці або списом.

Друк

Відкриття виставки

у .

20 листопада 2008 р., напередодні свята Архістратига Божого Михаїла, з нагоди ювілею 900-ліття Михайлівського Золотоверхого монастиря, у Актовій залі Київської Православної Богословської Академії (вул. Трьохсвятительська, 8, на території Михайлівського Золотоверхого монастиря) відкрилася виставка ікон Архістратига Михаїла з приватного зібрання Ольги Богомолець-Шереметьєвої.