Друк

З’явилися на СD церковні обіходні піснеспіви хору КПБА

у .

Ще минулого року зведений академічний хор КПБА (КДАіС) під диригуванням Петра Бойка та кліросний хор студентів КПБА, які несуть свій послух у кліросному хорі Свято-Михайлівської Золотоверхої обителі під диригуванням Віктора Кардаша у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі здійснили професійний запис піснеспівів Всенічної та "гласового обіходу". Тільки нещодавно, завдяки підтримці Святійшого Патріарха Філарета, цей запис вийшов у світ на двох дисках.
Друк

Відбулася церемонія передачі Благодатного вогню

у .

Ввечері 18 квітня 2099 р. Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною пані Катериною Ющенко та дітьми взяв участь у церемонії передачі Благодатного вогню, яка відбулася в Національному заповіднику «Софія Київська».

Друк

«Із гробу б’є джерело життя…»

у .

Перед нами гріб Господній. В цьому гробі людською плоттю лежить багатостраждальний, розтерзаний, вимучений Син Пречистої Діви Марії. Він помер; помер не лише тому, що колись сповнені ненависті люди погубили Його. Він вмер через кожного з нас, заради кожного з нас.
Друк

Розпочався Страсний тиждень

у .

Ось вже збігло сорок днів Великого посту і ми всі підійшли до наступного найважливішого і найвідповідальнішого етапу – Страсної седмиці. Страсний тиждень через особливу значимість і величину не зараховується до Великого посту, а є окремим духовно-подвижницьким періодом, в котрий необхідно ще з більшою наснагою та пильністю заглянути в найпотаємніші закутки своєї душі і в покаянні змити всі виявлені гріхи та пристрасті.

Друк

Вербна неділя в Михайлівській Золотоверхій Обителі

у .

Останній тиждень Святої Чотиридесятниці завершується великим святом – Входом Господнім в Єрусалим. Це свято називається ще Неділею Ваїй (гілок), або Квітною Неділею, а також Вербною Неділею – від звичаю освячувати в цей день пальмові гілки, які у нас замінюють вербою. Це освячене віття знаменує собою пальмове листя, яке стелили люди вздовж тієї дороги, по якій їхав на осляті Ісус Христос, йдучи в Єрусалим.

Друк

Концерт духовної музики в Михайлівському Золотоверхому соборі

у .

5 квітня 2009 року, в рамках XIX Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри року» Київської організації Національної спілки композиторів України, в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі відбувся хоровий концерт духовної музики.

Друк

Постриг у чернецтво

у .

Постриг у чернецтво звершує митрополит Димитрій19 березня 2009 року увечері в Золотоверхій Свято-Михайлівській обителі її намісник, преосвященний Димитрій, митрополит Переяслав-Хмельницький з благословення священноархимандрита монастиря Святійшого Патріарха Філарета звершив чин постригу протоієрея Петра Кравчука у монахи. Священноархимандрит Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нарік протоієрея Петра Кравчука ім’ям Павло на честь Славного і Всехвального Первоверховного Апостола Павла, пам’ять якого святкує Свята Церква 12 липня.