Друк

Коментар архиєп. Димитрія з приводу Указу Президента України про 1020-річчя Хрещення Руси

у .

Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про святкування в Україні 1020-річчя хрещення Київської Русі». З метою підготовки святкування цієї дати Главою держави створений організаційний комітет, очолювати який доручено главі Секретаріату Президента Віктору Балозі.

Друк

Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирю – 900

у .


Свято-Михайлівському Золотоверхому монастиреві згідно літописного повідомлення 900 років. Цю дату більше потрібно приписати Михайлівському Золотоверхому собору. Оскільки тіж самі літописні джерела свідчать, що монастир до побудови Золотоверхого собору був на цьому місці заснований як мінімум на 110 років раніше першим Київським митрополитом Михаїлом сирином. Саме тут на цьому місці у майбутньому граді великих київських князів Ізяслава-Святополка святителем було засновано Свято-Михайлівський монастир і збудовано дерев яну церкву на честь архистратига небесного воїнства.
Друк

Свідчення давнього Передання, щодо заснування Михайлівської обителі

у .


Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир, що знаходиться у серці столичного міста Києва у верхній частині парку “Володимирська гірка”, на вулиці Трьохсвятительській навпроти Софійського собору, відігравав значну роль у формуванні духовності та культури українського народу. Надзвичайно цікавим та загадковим є його минуле, що завжди приваблювало дослідників та істориків, паломників та подорожуючих. Історія виникнення Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві з давніх часів була сповнена великою кількістю стародавніх легенд та переказів.
Друк

Президент заснував оргкомітет для святкування 900-річчя Михайлівського монастиря

у .


Президент України Віктор Ющенко заснував організаційний комітет з підготовки і святкування 900-річчя заснування Михайлівського Золотоверхого монастиря. Таким чином, президент підтримав ініціативу Священного Синоду Української Православної Церкви Київського патріархату щодо святкування 900-річчя заснування монастиря в липні 2008 року. Віктор Ющенко затвердив персональний склад комітету і призначив віце-прем`єр-міністра Івана Васюника і заступника глави Секретаріату Президента Юрія Богуцького співголовами оргкомітету, а також уповноважив їх вносити зміни до його складу.

Друк

Святе Водохреща

у .

Святкування Богоявлення в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі розпочалося з відправи навечір’я Богоявлення, яке звершив намісник монастиря Високопреосвященнійший архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій. Після Літургії святого Василія Великого відбулося Велике освячення води біля киворія на території монастиря. Увечері за чином богослужіння розпочалося читанням Великого повечір’я, звершенням Літії та ранішньої відправи з Полієлеєм.


Друк

Святкування в монастирі Різдва Христового

у .

В ці величні Різдвяні дні особлива духовна радість обіймає кожного православного християнина, а тимбільше ченця, що звертається зі щирим і сповненим радості привітанням: "Христос народжується - Славімо Його!".
Михайлівська Золотоверха обитель торжественно прославила новонародженого Спасителя світу колом святкових богослужінь.