Друк

Шевченків День

у .

9 березня 2009 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у святкуванні 195-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, яке відбулося в Національній опері України. Патріарха супроводжував ректор КПБА митрополит Переяслав-Хмельницький Димитрій.
Друк

Панахида за Кобзарем

у .

9-10 березня є для кожного українця особливими пам'ятними датами – "Шевченківськими днями". Цьогоріч виповнилося 195 років від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, незламного борця за волю України Тараса Григоровича Шевченка.

Друк

Рішучий протест!

у .

Братія Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря занепокоєна тим, що на гральних (сатанинських) автоматах у Києві з дозволу Київської міської влади зображається архістратиг Божий Михаїл. "Це є цинічне блюзнірство по відношенню до святого зображення архістратига Михаїла, як небесного покровителя м. Києва", - заявив намісник монастиря митрополит Димитрій.
Друк

Прощена неділя

у .

Митрополит ДимитрійУ нашому повсякденному житті дуже часто буває, що вільно чи невільно ми на когось ображаємося, гніваємося і, більше того, ще й шукаємо собі виправдання, начебто наша образа є справедливою, але насправді будь-який гнів чи невдоволення веде нашу душу до загибелі. Щоб ще раз нагадати нам цю істину, Церква і встановила особливий день – це остання неділя перед Великим постом, яка називається «Прощеною».

Друк

Стрітення Господнє в Золотоверхій Обителі

у .

Ікона Стрітення ГосподньогоСвято Стрітення Господнього присвячене згадуванню про важливу подію в земному житті Ісуса Христа. В сороковий день після народження Спасителя, Божа Мати, виконуючи закон Мойсея, принесла Сина Свого в Єрусалимський храм. Закон велів жінці, яка народила сина, через сорок днів з’явитись у храм для принесення очищувальної жертви, а якщо син був первістком - для присвячення його Богу.
Друк

Хіротонія архимандрита Марка

у .

Хіротонія1 лютого 2009 року у Володимирському кафедральному соборі м. Києва відбулася хіротонія архімандрита Марка (Левківа) на єпископа Кіровоградського і Голованівського. Божественну Літургію очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні митрополита Переяслав-Хмельницького Димитрія, архієпископів: Луцького і Волинського Михаїла, Черкаського і Чигиринського Іоанна; єпископів: Харківського і Богодухівського Лаврентія, Чернігівського і Ніжинського Іларіона, Васильківського Євстратія.   

Друк

Наречення насельника монастиря

у .

Наречення в єпископаПостановою Священного синоду УПЦ Київського Патріархату від 25 січня 2009 р. насельнику Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архімандриту Марку (Левківу) визначено бути єпископом Кіровоградським і Голованівським. 31 січня 2009 року після Всенічного бдіння у Володимирському кафедральному соборі було звершено наречення архімандрита Марка (Левківа) в єпископа Кіровоградського і Голованівського.