Друк

Свято Покрови Пресвятої Богородиці у Золотоверхій Обителі

у .

Покрова Пресвятої Богородиці і Приснодіви святкується Православною Церквою 14 жовтня за новим стилем. Це головннє осіннє свято історія якого йде ще до 910 року, коли в одному з храмів Єрусалима юродивий Андрій та його ученик Єпифаній побачили в повітрі Бородицю, котра розпростерла над молільниками Своє широке біле покривало – покров.

Друк

Успіння Божої Матері у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі

у .

Успіння Божої Матері. Перша Пречиста. Богородична Пасха. Під такими назвами увійшло це дванадесяте свято в душі й серця віруючих православних українців. "Преставлення Божої Матері називають Успінням, але не вживають слова смерть. Вона погрузилася немов у сон, і як Христос Спаситель возносячись на небеса, сказав: "Я з вами до кінця віку", так само Богородиця, своїм славним Успінням нас не залишила, а йде попереду усієї Церкви, попереду ангельських сил, сонму усіх святих. Вона стала заступницею усього роду християнського", - сказав митрополит Димитрій у своєму повчальному слові до парафіян. 

Друк

Постриг у чернецтво

у .

25 серпня 2009 року у Свято-Михайлівській Золотоверхій чоловічій обителі її намісник преосвященний Димитрій, митрополит Переяслав-Хмельницький звершив постриг у чернецтво кандидата богословських наук протоієрея Тарасія Петранюка та старшого іподиякона Святійшого Патріарха Філарета - Олександра Давиденка.
Друк

Свято відновлення Золотоверхого Собору

у .

Святковий Хресний Хід

31 травня за новим стилем, в останню неділю травня, братія Золотоверхої обителі святкує чудову подію – День Відновлення центрального монастирського Михайлівського собору. В ознаменування цієї прекрасної дати Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Священноархимандрит Києво-Михайлівського монастиря відвідав святу обитель. Напередодні воскресного дня, в суботу ввечері, під Предстоятельством Святійшого Патріарха Філарета було відслужено святкове всенічне бдіння.

Друк

Святковий концерт

у .

У центрі Києва, високо в небо підноситься золотими куполами Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир. Прихожан вражає його неземна краса, плавність ліній, ідеальність пропорцій. Дивлячись на таке чудо, не віриться, що трохи більше десяти років тому на цьому місці була пустка.

Друк

Михайлівський Золотоверхий монастир очима дітей

у .

Любов до монастирів і святих місць породила у православних людей звичай подорожування, або паломництва. Багато людей, чоловіків і жінок, літніх і молодих, з торбою за плечима, з посохом у руці і з молитвою на устах терпеливо в будь-яку пору року йшли з одного монастиря в інший. Для того, щоб відчути цей дух паломництва, а також більше дізнатися про духовне життя, з 20 по 22 травня 2009 року для учнів тих шкіл, в яких вивчається предмет «християнська етика», було організовано ряд екскурсійних поїздок по святих місцях Київщини.

Друк

Пасхальні богослужіння в Золотоверхому монастирі

у .

"Свято свят і торжество торжеств", — так називають Великдень православні християни. Цього дня весь християнський світ відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих — подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла — над темрявою.