Друк

Богоявлення Господнє

у .

Хрещення ГосподнєГосподь наш Ісус Христос прийняв Хрещення у водах ріки Йордан в 30-річному віці. Ця подія сталася перед тим, як Він вийшов на Своє служіння спасіння світу, був посланий Богом великий пророк Іоанн Предтеча (тобто попередник), щоб приготувати людей для зустрічі Господа. Св. Іоанн проповідував при Йордані і хрестив тих, що приходять до нього хрещенням покаяння.

Друк

Освячення води в Пущі-Водиці

у .

19 січня Церква урочисто відзначає велике двунадесяте свято – Хрещення Господа нашого Ісуса Христа. Згадування Йорданської події супроводжується особливим обрядом Великого освячення води, який бере свій початок ще з перших століть християнства, згідно прикладу Самого Спасителя, Котрий освятив води Своїм погруженням в них. В цей день прийнято освячувати воду не лише в храмах, а й ту, що знаходиться у відкритих водоймах та ріках.

Друк

"Бог Предвічний народився..."

у .

«Різдво Твоє, Христе Боже наш, звістило світові світло розуму…», – такими словами Церква вшановує одне з найбільших свят – народження Спасителя Світу. Сьогодні особлива духовна радість обіймає кожного християнина, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної Історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос народився – Славімо Його!». Вся Україна поглинута у вир щирих колядок на прославу Різдва Сина Божого.

Друк

Радуйся, Варваро, невісто Христова прекрасна!

у .

ікона святої Великомучениці Варвари17 грудня 2008 року, днем пам’яті святої великомучениці Варвари, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир, завершує урочисті святкування присвячені 900-літтю монастиря. І не дивно чому саме цим днем, адже в честь цієї святої отроковиці освячено лівий приділ Архангельського Собору.

 

Друк

Вшанування Святої Великомучениці Катерини

у .

Всенічне бдіння в Катерининському приділі7 грудня, в Неділю 25-ту після П’ятидесятниці, за православним календарем вшановується пам’ять Святої Великомучениці Катерини. Особливим це свято для Свято-Михайлівського Золотоверхого Монастиря, вважається саме тому, що правий приділ Золотоверхого Михайлівського Собору, освячений саме в честь святої великомучениці Катерини.
Друк

Золотоверха Обитель потрапила в десятку найкрасивіших монастирів світу

у .

Золотоверха ОбительМихайлівський золотоверхий монастир у Києві потрапив в десятку найкрасивіших монастирів світу. Рейтинг складений британським туристичним порталом OnTheGo. Очолив десятку найкращих монастирів Таксанг (Логово Тигра) - найвідоміший з монастирів Бутана, розташований на скелі висотою понад 3 тис. метрів і понад 700 метрів над долиною Паро. Тут, загалом, сім храмів, до яких можна дістатися пішки або верхи на мулі.

Друк

"Радуйся, Михаїле, великий Архистратиже, з усіма Небеними Силами"

у .

Архистратиг МихаїлСьогодні, 21 листопада, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир відзначає великий престольний празник - Собор Архістратига Михайла, який в народі більше відомий як Михайлів день. Архангел Михаїл за народною традицією завжди був рятівником від всяких бід і напастей, тому на іконах його зображають з вогняним мечем в руці або списом.