Житія святих

Друк

Мчч. Трофима, Саватiя i Доримедонта

ікона Святих МучениківСвяті мученики Трофим, Саватій і Доремідонт постраждали за Христа в часи царювання римського імператора Проба (276 - 282). Одного разу в місті Антиохії здійснювалося язичницьке свято: приносилися жертви, лилося вино, творилося бесчинння.

Друк

Священномученик Автоном єпископ Італійський

Священномученик АвтономСвященномученик Автоном був єпископом в Італії. Під час гоніння на християн імператора Діоклітіана (284-305) святитель Автоном на користь Церкви покинув свою країну і оселився у Віфанії, в містечку Сорея у Корнилія, який часто приймав у себе мандрівників. Святий Автоном з ревністю звершував своє апостольське служіння і навернув до Христа стільки язичників, що утворилася велика Церква, для якої він освятив храм на честь Архістратига Михаїла.

Друк

Преподобна Феодора Олександрійська

Преподобна ФеодораПреподобна Феодора Олександрійська і її чоловік жили в Олександрії. У їхній сім'ї панували любов і згода, і це було ненависно ворогу спасіння. Спокушуваний дияволом, один багатий чоловік спокусився красою молодої Феодори і почав всіма способами схиляти її до перелюбства, але довгий час не мав успіху. Тоді він почав підкуповувати жінку-волхвицю, яка ввела в оману довірливу Феодору, сказавши, що гріх, який здійснюється вночі, Бог не ставить в провину. Феодора зрадила своєму чоловікові, але незабаром схаменулася і, усвідомивши мерзотність падіння, зненавиділа себе, нещадно била себе по обличчю і рвала на голові волосся.