Друк

Святкування Ювілею Хрещення Руси

у .

Сьогодні, 19 липня, Святійший Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату звершив урочисту божественну літургію на Михайлівській площі біля самого Золотоверхого монастиря.

Перед дзвіницею Михайлівського собору було зведено іконостас, на іконах якого зображені головні визначні особистості, які відіграли значну роль у хрещенні Києва, а також зробили величезний внесок в історію хрещення усієї Руси.

Велика кількість киян та гостей столиці приєдналися сьогодні до святкового богослужіння на Михайлівській площі. Значну частину гостей складало духовенство, яке приїхало з усіх куточків України.

Під час служби було задіяно хор Володимирського собору та академічний хор Київської Православної Богословської Академії, а сольну партію на заповідях блаженства виконав народний артист України Володимир Гришко.

Крім того, архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій – намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря - звернувся до всіх присутніх гостей з Посланням Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату. А по завершенні літургії Святійший Патріарх з вітальним та повчальним словом проповіді виступив перед віруючими. У своєму зверненні владика Філарет закликає віруючих щиро любити Бога і свою рідну землю – Україну.

 Всі учасники урочистих заходів отримали у подарунок православний молитовник і ювілейну медаль.

Після літургії  35 архієреїв і біля тисячи священиків Київського патріархату разом з усіма бажаючими пройшли хресним ходом до пам'ятника князю Володимиру. Саме там на схилах вічних Дніпровських вод і було відслужено святковий молебень до рівноапостольного князя Володимира, котрий як вартовий стоїть тут і береже від біди святині на Київських пагорбах…  

Поширити у соцмережах: