Друк

Хресний хід

у .

12 липня у співслужінні митрополитів, архієпископів та єпископів, великої кількості священників та монахів, Його Святість очолив урочисту Божественну Літургію у Володимирському соборі.

У цей день Церква відзначає три величні та значущі події. Одночасно із днем вшанування пам’яті святих Петра і Павла всі віруючі у щирих молитвах, піснеспівах та кондаках прославляють та величають чотирьох праведників, які зрештою, через багато років долучились до Церкви Святих.

 Окрім того, в цей визнаний день в історії Церкви до Михайлівського Золотоверхого монастиря було перенесено чесні мощі святої великомучениці Варвари. Нарешті свята діва повернулася до свого прадавнього початкового дому в Києві, так як у цьому храмі вони перебували понад 800 років — до часу його закриття і руйнування. Це стало третьою яскравою подією цього дня.

 По завершенні святкової літургії високопреосвященній архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій – намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря звернувся до всіх присутніх з Посланням Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

 Після всіх урочистостей, на чолі з Його Святістю відбулася хресна хода з мощами святої великомучениці Варвари. Багато віруючих пройшло Володимирською вулицею за ракою із всечесними мощами та іконами новопрославлених святих. Біля самих стін Михайлівського Золотоверхого монастиря було звершено молебень на честь святої, а після того все духовенство та прихожани об’єдналися у виконанні традиційного та прославляючого многоліття.  

(детальніше фото дивіться у розділі - Фотоальбом - богослужіння - святкування 900 ліття)

Поширити у соцмережах: