Друк

Урочиста академія в Національній опері України

у .

-

Архиєпископ Димитрій

-


(детальніше фото дивіться у розділі - Фотоальбом - богослужіння - святкування 900 ліття)

Розділити радість свята прийшли представники влади, політичних та громадських організацій, інтелігенції, гості з-за кордону.
Лист-вітання Президента України Віктора Ющенка учасникам урочистостей передав Олександр Биструшкін керівник Головної служби гуманітарної політики та з питань збереження національного культурного надбання Секретаріату Президента України. Привітання від Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко передав Міністр культури і туризму України Василь Вовкун.
 
До присутніх з архіпастирським словом звернувся Святійший Патріарх Філарет. Він наголосив на тому, що Михайлівський Золотоверхий монастир у всі часи свого існування відігравав значну роль в житті Церкви. Він вистояв буремні роки війн та неспокою, приймав у своїх стінах князів та гетьманів, його відвідували короновані особи багатьох держав. В усі часи він був оплотом православ’я та чернецтва. Напевно така значущість і стала причиною його зруйнування в 30-х роках ХХ століття безбожницькою радянською владою. І ось на межі тисячоліть Михайлівський Золотоверхий знову став символом не лише столиці, а й усієї нашої держави. Своїм постанням з руїни, він показує, що Божий промисел діє над Україною і Архістратиг Михаїл не залишає цей багатостраждальний народ.
До слова був запрошений також і намісник Золотоверхого монастиря архієпископ Переяслав-Хмельницький Димитрій. У своєму зверненні владика зауважив, що Михайлівський Золотоверхий монастир є символом відродження духовності нашого народу.
Після актової частини відбувся концерт, в якому брали участь Державна чоловіча хорова капела імені Ревуцького, камерний хор «Київ», камерний хор «Хрещатик», хор Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору та хор Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. У професійному виконанні звучали церковні твори відомих українських авторів.

Поширити у соцмережах: