Друк

Христос Воскрес!

у .

О десятій годині вечора розпочалось читання Діянь Святих Апостолів, після якого богослужіння продовжилось Пасхальною Полуношницею. Перед північчю, віруючі у переповненому соборі слухали спочатку ледь чутний спів священнослужителів під предстоятельством Намісника Обителі високопреосвященнішого архієпископа Димитрія, стиха «Воскресіння Твоє Христе Спасе, Ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби, чистим серцем Тебе славити», який щоразу наростав, і згодом під цей спів розпочався Хресний Хід. 

Тисячі віруючих прийшли в цей Благодатний, даний нам від Бога, час, в Золотоверху Обитель, щоб бути свідками цієї торжественної та радісної Пасхальної Служби. 

Після початкового виголосу «Слава Святій Єдиносущній Животворчій і Нероздільній Тройці» всі радісно заспівали цей милуючий і даючий нам надію на Воскресіння життя тропар Пасхи «Христос воскрес із мертвих, смерю смерть подолав, і тим що в гробах життя дарував». Пасхальна Заутреня закінчилась святковим цілуванням і обмінюванням пасхальними яйцями. 

Розпочалася Свята Божествена Літургія Святого Іоана Золотоустого. 

Вранці відбулися дві Божественні Літургії, рання в Катеринському приділі та пізня у Варваринському. Під час кожної з Літургій зачитувалося Пасхальне Послання Патріарха Філарета.

Намісник, преосвященніший Димитрій, з благословіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, очолив Святу Божественну Літургію в Патріаршому Кафедральному Соборі Святого Рівноапостольного Князя Володимира міста Києва. 

Вечірнє Богослужіння в Золотоверхому Соборі, очолив Владика Димитрій в співслужінні колишнього насельника Михайлівської Обителі, нині намісника Свято-Феодосіївського монастиря міста Києва - архімандрита Іларіона, а також в співслужінні всечесної братії.

На наступний день, у Світлий Понеділок, свята Обитель та її прихожани молилися на Літургії, яку очолив Священноархімандрит Свято-Михайлівського монастиря, Предстоятель Помісної Української Православної Церкви, Святійший Патріарх Філарет. Йому співслужили владика Димитрій,  а також намісники обох столичних монастирів, колишні насельники нашої Обителі: Намісник Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря - архімандрит Іларіон (Процик), та намісник Сято-Михайлівського Видубицького монастиря - архімандрит Єпифаній (Думенко), священномонахи, та духовенство академічного Храму. Після Літургії Його Святість, Патріарх Філарет звернувся до віруючих з вітальним словом проповіді. 

Після Літургії відбувся Святковий Хресний Хід.

  -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Поширити у соцмережах: