Друк

Архімандрит Єфрем (Хом'як)

Ігумен Єфрем ХомякІгумен Єфрем (в миру - Хом’як Валентин Богданович), народився 3 лютого 1990 року в с.Вербень, Демидівськго р-ну, Рівненської обл. в сім’ї робітників.   

1996-2007рр. – навчання у Вербенській ЗОШ І-ІІІ ст.

2007 р. – вступ до Рівненської Духовної семінарії (стаціонар) та Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. С. Дем’янчука на факультет масової комунікації та інформаційних технологій (заочно).

З вересня 2009 року зарахований на 3 курс КПБА.

У 2011 році закінчив університет та отримав диплом «Бакалавра» за спеціальністю «Журналістська робота у пресі та інформагентствах».

Літо 2011 року – вступ до магістратури КПБА

31 серпня 2011 року з благословення Святійшого Патріарха Філарета зарахований послушником Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м.Києва.

31 грудня 2011 року з благословення священноархімандрита монастиря, Святійшого Патріарха Філарета, з рук намісника монастиря Преосвященійшого єпископа Агапіта (Гуменюка) отримав благословення на рясофор.

15 березня 2012 року намісником монастиря, Преосвященійшим Агапітом, єпископом Вишгородським, пострижений у чернецтво з іменем Єфрем (на честь святого священномученика Єфрема, єпископа Херсонеського, пам’ять якого Церква святкує 20 березня).

18 березня 2012 року., у 3-тю неділю Великого посту, Хрестопоклонну, за Божественною Літургією у Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва намісником обителі єпископом Вишгородським Агапітом (Гуменюком) рукоположений в сан ієродиякона.

Указом Преосвященійшого єпископа Агапіта (Гуменюка) від 18 березня 2012 року призначений завідуючим канцелярії Михайлівського Золотоверхого монастиря.

19 серпня 2012 року, в неділю 11-ту після П'ятдесятниці у свято Преображення Господнього, намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Преосвященійшим єпископом Агапітом (Гуменюком) рукоположений у сан ієромонаха.

23 серпня 2012 року успішно склав вступні іспити та був зарахований до аспірантури КПБА.

13 квітня 2015 р. до дня Святої Пасхи у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Святійшим Патріархом Філаретом нагороджений наперсним хрестом.

Поширити у соцмережах: