Друк

Пасія: читання Євангелія від Луки

у .

У п’ятницю ввечері третьої седмиці Великого посту, 17 березня 2023 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Мале повечір’я і Пасію з читанням страсного Євангелія від святого апостола і євангелиста Луки, у кафедральному Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Разом з Предстоятелем автокефальної Української Православної Церкви молилися намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, вікарій Киїівської єпархії єпископ Васильківський Єфрем, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

Чинопослідування Пасії є пізнім за часом свого виникнення. Вона була складена в середині XVII століття Київським митрополитом Петром (Могилою), який є творцем також інших літургічних форм.

За кожною Пасією відбувається читання місць з Євангелія, що розповідають про страждання Христові. На першій – 26-та і 27-ма глави Євангелія від Матфея, на другій – 14-та і 15-та Євангелія від Марка, на третій – 22-га і 23-тя Євангелія від Луки і на четвертій – 18-та і 19-та глави Євангелія від  Іоана.

Пресслужба Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: