Друк

НАМІСНИК МОНАСТИРЯ АРХІЄПИСКОП ВИШГОРОДСЬКИЙ АГАПІТ ВІДЗНАЧИВ ДЕНЬ СВОГО ТЕЗОІМЕНИТСТВА

у .

14 червня Православна Церква святкує день пам’яті великого Божого угодника, одного з найшанованіших святих на українських теренах — преподобного Агапіта Печерського. Агапіт Печерський — великий цілитель Київської Русі, видатний чернець Києво-Печерського монастиря, що володів даром зцілення і лікування, жив в XI столітті. Його мощі вже дев’ять століть лежать у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Саме на честь цього великого угодника Божого у постризі названий і намісник Золотоверхої обителі — архієпископ Вишгородський Агапіт.

З нагоди святкування свого Дня тезоіменитства владика-намісник очолив Божественну літургію у Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Його Високопреосвященству співслужили єпископ Бориспільський Антоній, братія монастиря у священному сані та запрошене духовенство. Разом з намісником та братією молився митрополит Сімферопольський і Кримський Климент.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Після літургії було звершено святковий молебень до преподобного Агапіта Печерського.

Після завершення богослужіння зі словами вітання на адресу намісника звернувся насельник монастиря архімандрит Лаврентій.

Як свідчення спільної молитви за владику, братія подарувала владиці святу просфору, пам’ятний подарунок та букет квітів.

У відповідь владика-намісник подякував усім присутнім за привітання та звернувся з повчальним словом. Намісника монастиря привітали також і прихожани Золотоверхої обителі.

Іспола еті, деспота! – На многії літа, Високопреосвященнійший Владико!

Фото - Іван Котт
 
Пресслужба Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: