Друк

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ У ЛАЗАРЕВУ СУБОТУ

у .

У Лазареву суботу, 16 квітня 2022 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у кафедральному Михайлівському соборі Свято-Михайлівського Золотоверхому монастиря.

Разом з Предстоятелем помісної Української Православної Церкви молилися митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Також Митрополит Епіфаній возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Окрім того, за богослужінням Його Блаженство звершив священничу хіротонію над протодияконом Андрієм Мигалем.

Перед величним святом входу Господнього в Єрусалим Свята Церква згадує про воскресіння Лазаря. Перш ніж увійти в Єрусалим, Ісус Христос приходить у Вифанію, щоб відвідати Марфу і Марію ‒ сестер Лазаря, які плакали і сумували за померлим братом.

Підійшовши до гробу, де був покладений Лазар, Він велить відвалити камінь від входу в печеру, возносить подячну молитву Отцю Небесному і наказує померлому: «Лазарю! Вийди геть» (Ін. 11: 43). Померлий чотириденний Лазар, тіло якого вже почало розкладатися, виходить, оповитий пеленами. І багато хто бачивши це, увірували в Христа.

  

Фото - Іван Котт
 
Пресслужба Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: