Друк

В Україні вперше присвоєно титул архонта

За поданням Блаженнійшого Митрополита Епіфанія Вселенський Патріарх Варфоломій 23 серпня 2021 року присвоїв титул архонта меценату Української Православної Церкви Андрію Мацолі.

Урочиста молитва та церемонія вручення відзнаки відбулися в Митрополичому домі – резиденції Предстоятеля Православної Церкви України.

Звертаючись до Андрія Мацоли та до гостей заходу, Його Всесвятість зазначив, що Церква-Мати впродовж багатьох століть по всьому світу відзначає достойних людей цією високою нагородою: «Материнська Церква Константинополя з візантійських часів, тобто впродовж багатьох століть, удостоює честі окремих осіб, які роблять значний внесок в її розвиток, надаючи все те, що вони можуть дати Церкві: чи то матеріальні блага, чи моральні».

Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій наголосив, що нагородження відбулося за поданням Предстоятеля Православної Церкви України.

«Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся з такою пропозицією, розказавши про весь той внесок, який Ви робите в розвиток Православної Церкви України і ми з радістю прийняли цю пропозицію і надали Вам почесний титул архонта Константинопольської Церкви. Ми, обидва Предстоятелі, хочемо відзначити Вас і хочемо подякувати за те, що Ви намагаєтеся створити міцне підґрунтя для цієї молодої Церкви, яка ще тільки зароджується і розвивається, і Ви якраз є серед тих людей, завдяки яким вона почала своє життя і живе», – додав Його Всесвятість.

На завершення Його Всесвятість побажав Андрію Мацолі та його родині міцного здоров’я й допомоги Божої у всіх добрих справах.

«Я молюся за те, щоби Бог допомагав Вам. Вітаю Вас та бажаю вам всього найкращого і Божого благословіння», – сказав Патріарх Варфоломій.

Джерело

Поширити у соцмережах: