Друк

АРХІЄПІСКОП АГАПІТ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ПАМ’ЯТНИКА МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ГАЛИЦЬКОМУ ТИМОФІЮ (ЩЕРБАЦЬКОМУ)

у .

14 серпня 2021 року, на запрошення ГО «Народний музей України» та з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт взяв участь у відкритті пам’ятника митрополиту Київському і Галицькому Тимофію (Щербацькому) у селі Щербанівка Київської області.

Після офіційного відкриття, Преосвященнійший владика у співслужінні духовентва Київської єпархії звершив чин освячення пам’ятника, а також звернувся до присутніх з привітальни словом.

ДОВІДКА

Митрополит Київський і Галицький Тимофій (Щербацький) (1748—1757) – релігійний діяч. Родом із Трипілля на Київщині. Був ігуменом Мгарського, Видубицького, Києво-Михайлівського та архімандритом Києво-Печерського монастирів. Продовжив і завершив будівельні справи Рафаїла Заборовського: перебудову Софійської дзвіниці, добудову Будинку митрополита, при якому завів сади, створення іконостаса з розкішними царськими вратами. Було зведено величезний будинок чернечих келій, в якому пізніше розмістилася Бурса. Збагатив кафедральну ризницю начинням, прикрасив намісні ікони Софії срібними позолоченими окладами, переважно за власний кошт.

Фото - Іван Котт 

Пресслужба Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: