Друк

СВЯТКОВЕ БОГОСЛУЖІННЯ З НАГОДИ ВШАНУВАННЯ РУДОСІЛЬСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

у .

11 серпня Православна Церква вшановує Рудосільську ікону Божої Матері.

На запрошення настоятеля та з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, 11 серпня 2021 року звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому храмі с. Руде Село на Київщині.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Василь Кулик, благочинний Володарського благочиння протоієрей Богдан Долинський, благочинний Тетіївського благочиння протоієрей Олег Іванов, благочинний Сквирського благочиння протоієрей Віктор Скакевич та духовенство Київської і Вінницької єпархій.

Після прочитання Євангелія владика-намісник звернувся до присутніх у храмі з словом проповіді.За Літургією була піднесена сугуба молитва за припинення згубної пошесті (епідемії).

Після Літургії архієпископ Агапіт очолив соборний Акафіст до Божої Матері та Хресний хід навколо храму.

На завершення настоятель храму подякував Преосвященному владиці за архіпастирський візит та на молитовну згадку подарував Рудосільську ікону Божої Матері і букет квітів.

У відповідь Його Високопреосвященство привітав усіх зі святом, подякував за спільну молитву, а також від імені Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія вручив церковні нагороди.

___________

Рудосільська ікона Богородиці прославилася в селі Руде Село, Володарського району Київської області. 

В селі знаходився маєток поміщика Станіслава Залєсського. Саме Станіслав Залєсський, лікуючись в Польщі, купив цю ікону на ярмарку і молився перед нею за своє зцілення. Незабаром він одужав і повернувся у свій маєток у Рудому Селі. Куплену ним ікону він залишив у Польщі можливо тому, що ікона мала великі розміри. 

На честь свого одужання і повернення додому, пан Станіслав влаштував свято. Під час цього свята служниця повідомила пану Залєсському, що в погребі невідомим чином зявилася ікона, а коли пан спустився туди то побачив куплену ним ікону і почув голос: «Коли ти болів, ти молився до Мене, а коли вилікувався, то забув Мене».

Деякий час ікона знаходилася в погребі, тому що спроби винести її закінчувалися невдало. Лише після того, як покликали православного священика і відслужили молебен, ікону винесли семирічні дівчата. 

Пан Залєсський був настільки вражений цими подіями, що, будучи католиком, у 1825 році почав будувати в селі православну церкву. 

Закінчили будівництво 1841 року, вже після смерті Станілава Залєсського. 

Після чудесного зявлення ікони, в Руде Село почали приходити люди не лише з навколишніх сіл, а й з інших регіонів. Хворі душевно чи тілесно люди неодноразово зцілювалися деякі з цих чудесних зцілень описані в книзі В.Перерви "Рудосільські святині". 

Неодноразово Рудосільську ікону викрадали, але щоразу дивним чином ікона поверталася назад у Руде Село.

Фото - Іван Котт 

Пресслужба Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: