Друк

архімандрит ЛАВРЕНТІЙ (Живчик)

Архімандрит Лаврентій ЖивчикАрхімандрит ЛАВРЕНТІЙ  (в  миру — Віктор Володимирович Живчик) народився 23 листопада 1976 р. в с. Кошляки Підволочиського р-ну, Тернопільської обл.

З 1984 р. навчався в Кошляківській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів. В 1994 р. закінчив навчання в школі, отримав золоту медаль за відмінні успіхи в навчанні.

 Восени 1994 р. став студентом хіміко-біологічного факультету Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, який закінчив у 1999 р., отримавши з диплом з відзнакою.

Після закінчення навчання в університеті виявив бажання стати вихованцем Київської Духовної Семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату і після складання вступних іспитів зарахований до 2 класу Семінарії.

1 жовтня 1999 р. був зачислений послушником до  складу братії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, а через рік 1 жовтня 2000 р. намісником монастиря єпископом Димитрієм пострижений в чернецтво з іменем Лаврентій на честь преподобного Лаврентія затворника, єпископа Турівського (день пам’яті святого 11 лютого).

Рукоположений Святійшим Патріархом Філаретом в сан ієродиякона 9 жовтня 2000 р. за Божественною Літургією у храмі св. ап. і єванг. Іоана Богослова, в сан ієромонаха — 5 листопада 2000 р. у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

У 2001 р. з благословення ректора Київської Духовної Семінарії Преосвяшеннійшого Димитрія, єпископа Переяслав-Хмельницького, достроково закінчив семінарський курс навчання. Восени того ж року став студентом Київської Духовної Академії.

Закінчив навчання в Академії у 2005 р., захистив дипломну роботу на тему: «Богослів’я преподобного Миколая Кавасили».

Того ж 2005 р. зарахований в аспірантуру при Київській Духовній Академії та призначений на посаду викладача гомілетики та містичного богослів’я.

2006 р. указом Патріарха призначений нести послух інспектора духовної школи.

13 липня 2008 року, в День святкування 900-ліття Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, за Божественною Літургією, Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений хрестом з прикрасами.

8 січня 2008 року за Божественною літургією у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом возведений в сан АРХІМАНДРИТА.

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви, Указом Святійшого Патріарха Філарета від 5 травня 2010 року, - нагороджений Орденом Святого Архістратига Михаїла.

25 червня 2010 року, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, призначений благочинним Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Поширити у соцмережах: