Друк

ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ В СЕЛІ ЧОПИЛКИ ПЕРЕЯСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ

у .

17 жовтня 2020 року, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, секретар Київської Митрополії архієпископ Вишгородський Агапіт звершив чин освячення козацького храму на честь святителя Миколая Чудотворця та очолив в ньому першу Божественну літургію, що в селі Чопилки Переяславського району Київської єпархії.

Його Високопреосвященству співслужили вікарій Київської єпархії єпископ Васильківський Лаврентій, секретар Київської єпархії прот. Михаїл Лесюк, настоятель храму прот. Василь Думанський та духовенство району.

На малому вході Високопреосвященнійший владика удостоїв настоятеля храму чергової священичої нагороди – хреста з прекрасами.

Під час Літургії лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Після завершення Літургії архієпископ Агапіт звернувся до присутніх з повчальним словом, привітав отця-настоятеля та громаду села з історичною подією – освяченням храму.

Також до присутніх з словами привітання звернулися головні ініціатори та фундатори будівництва храму Кузьменко-Лебедівська Анна Іванівна та Сергій Вікторович Кроливець.

В свою чергу архієпископ Агапіт подякував благодійникам та з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія вручив церковні нагороди.

На завершення, на подвір’ї храму відбулося підняття державного та козацького прапорів. Почесну місію було доручено генералу Збройних сил, заміснику секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергію Григоровичу Кривоносу.

Фото - Іван Котт

Пресслужба Михайлівського Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: