Друк

намісник монастиря взяв участь у міжконфесійному заході «Молитва за мир та благословення України»

у .

З нагоди відзначення 29-ї річниці відновлення незалежності нашої держави, 24 серпня 2020 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній на території тисячолітньої святині Православної Церкви – Собору святої Софії Київської взяв участь у міжконфесійному заході «Молитва за мир та благословення України», який цього дня традиційно проводиться Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

На події був присутній Президент України Володимир Зеленський з дружиною Оленою та очільники й представники релігійних спільнот України.

Трансляцію у прямому ефірі здійснював загальноукраїнський суспільний телеканал UA: Перший.

Предстоятель помісної Української Православної Церкви розпочав захід виголосивши молитву:

«Господи Ісусе Христе, Спасителю наш преблагий! Поглянь милостивим оком на Церкву і на народ Твій! Бо ми люди Твої, Владико, і просимо за молитвами Пречистої Твоєї Матері та заступництвом святих землі Української – усім нам подай духа мудрості та благочестя, духа любові до матері нашої єдиної i неподільної України та один до одного.

Владико Чоловiколюбче, Який зруйнував мури ворожнечi та мир подав людському родові! Даруй i нині мир рабам Твоїм; вкорени в них страх Твій i утверди любов один до одного; згаси всякий розбрат, відверни всі спокуси та незгоду.

Настав Господи тих, хто при владі стоїть, і весь народ наш український, про нашу державу, про військо, Церкву i всіх людей добре дбати. Силою Хреста Твого зміцни державу i воїнство наше та захисти від підступів супротивників.

Милосердний Спасителю, захисти здоров’я тих, хто на Тебе уповає, припини пошесть згубну, яка спіткала нас. Лікарю душ і тіл наших, дай одужання тим, що хворіють, і підведи їх з ложа недуги та страждань. Благослови, Господи, укріпи і захисти Своєю благодаттю усіх тих, хто з благодійністю і жертовністю піклується про хворих вдома чи в лікарнях.

Благаємо Тебе, Боже, за братів i сестер наших, за воїнів наших, за вдовиць, за сиріт, за скалічених i немічних, i за всіх, хто Твого милосердя та допомоги Твоєї потребують. Особливо ж просимо за тих, хто від війни та нашестя чужинців постраждали, хто у полоні та несправедливому ув’язненні перебувають – від кайданів i в’язниці визволи i від усякого лиха порятуй їх.

Благослови Господи Україну, Президента, владу і військо та весь народ її, і усіма благами, духовними і земними, за потребою обдаруй. Бо Ти єдиний Всесильний і Чоловiколюбець, і Тобі ми славу возсилаємо, з Отцем і Святим Духом, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь».

Завершилася урочиста подія духовним гімном «Боже Великий, Єдиний» у виконанні чоловічої хорової капели ім. Л.М.Ревуцького.

Джерело

Поширити у соцмережах: