Друк

Божественна літургія у другу неділю після Пасхи

у .

У другу неділю після Пасхи та день пам’яті святого апостола Фоми, 26 квітняя 2020 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній  звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Предстоятелю помісної Української православної Церкви співслужили намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді.

Під час богослужіння лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Неділя після Пасхи в церковному календарі носить назву Антипасхи та Фоминої неділі. Слово Антипасха говорить про повернення до свята Світлого Христового Воскресіння, ще однієї згадки про нього.

Здавна восьмий день після Великодня, який знаменував закінчення Світлої седмиці, святкувався особливим чином. Цього дня Господь наш Ісус Христос явився апостолам, зокрема заради апостола Фоми, щоб засвідчити йому своє Воскресіння.

На явлення Спасителя апостол Фома відповів словами “Господь мій і Бог мій”, чим виявив віру не лише у Воскресіння Христове, але й у Його Божество. Саме тому восьмий день після Пасхи називається також неділею святого апостола Фоми.

Джерело

Поширити у соцмережах: