Друк

МОНАСТИРСЬКІ БОГОСЛУЖІННЯ П’ЯТНИЦІ ПЕРШОЇ СЕДМИЦІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

у .

У п’ятницю першої седмиці Великого посту, 6 березня 2020 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Літургію Ранішеосвячених Дарів у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі міста Києва.

Його Блаженству співслужили намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

Наприкінці літургії Предстоятель помісної Української Православної Церкви звершив читання молебного канону святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо.

Святий Феодор Тирон жив за часів імператора Максиміліана, який вирізнявся особливою жорстокістю. У ту пору воїни імператора були зобов’язані приносити жертви римським богам. Імператор також бажав, щоб і його вшановували, як бога. Феодор відмовився це зробити та відкрито визнав себе християнином. За це він був підданий жорстоким тортурам, проте не відрікся від віри.

За таку стійкість, святого, зрештою, було спалено на вогнищі. Тіло мученика, яке залишилося непошкоджене вогнем, благочестива християнка Євсевія поховала в своєму будинку. Згодом мощі Феодора було перенесено до Константинополя.

З 361 по 363 роки імператором був Юліан Відступник, який прагнув відновити язичництво. Одного року, в першу седмицю Великого посту, він наказав таємно окропити ідоложертовною кров’ю усі продукти на ринках Константинополя. Такий вчинок правителя був виявом жорстокого глузуванням над християнською вірою. Через це святий Феодор з’явився уві сні місцевому архієпископу Євдоксію і повелів, щоб християни не купувати окроплену ідоложертовною кров’ю їжу, а замість неї споживали варену пшеницю з медом – коливо.

Згадуючи цю чудесну подію Церква встановила звершувати святкування на честь святого великомученика Феодора Тирона в суботу першого тижня Великого посту. У навечір’я суботи (у п’ятницю), на Божественній літургії Ранішеосвячених Дарів після заамвонної молитви читається канон святому великомученику Феодору, після якого коливо благословляється і роздається віруючим.

Того ж дня, увечері, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт звершив мале повечіря з чином Пасії.

Його Високопреосвященству співслужила братія монастиря у священному сані.

Фото - Іван Котт

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого собору

  

Поширити у соцмережах: