Друк

Відбулося наречення ігумена Никодима (Кулигіна) на єпископа Генічеського

у .

Напередодні свята Введення в Храм Пресвятої Богородиці, 3 грудня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Всенічне бдіння в кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Його Блаженству співслужив численний єпископат та духовенство помісної Української Православної Церкви.

Наприкінці богослужіння відбулося наречення ігумена Никодима (Кулигіна) на єпископа Генічеського, вікарного архієрея Херсонської єпархії, якого було обрано таємним голосуванням на засіданні Священного Синоду 19 Листопада 2019 року.

Обраний на архієрейське служіння ігумен Никодим (Кулигін) звернувся до Блаженнійшого владики та архієреїв, які співслужили Предстоятелю, зі ставленицьким словом:

«Нині смиренно, як послух Богу і Церкві, з шаною і любов’ю сприймаю це рішення про моє обрання на високе єпископське служіння.

Разом з блаженним Августином прошу нині в Бога не легкої ноші, а міцних плеч. «Те, що ти хочеш запалити в інших, повинно горіти в тобі самому», – говорить він.

Тому прошу вас нині помолитися за мене грішного, щоб в рукоположенні у високий сан Господь укріпив мене Своєю благодаттю. Щоб завжди я міг з радістю і страхом Божим священнодіяти, правильно вчити людей, пасти Боже стадо за словом апостола Петра «охоче i Боговгодно, не для ганебної користі, а щиро; i не пануючи над спадщиною Божою, а подаючи приклад…» (1Пет.5:2-4).

Щоб моє служіння було угодним Христу й допомагало людям знаходити Бога, бо і блаженний Августин казав: «Ти створив нас для Себе, і не знає спокою серце наше, поки не заспокоїться в Тобі». І ще: «Боже мій… буду шукати Тебе, щоб жила душа моя! Душа моя живить тіло, а душу мою живиш Ти».

Завершився чин наречення уставним многоліттям.

Архієрейська хіротонія нового єпископа Генічеського відбудеться 4 грудня 2019 року, під час Божественної літургії у Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі міста Києва.

Фото - Іван Котт

Джерело

Поширити у соцмережах: