Друк

Богослужіння в 11-ту неділю після П’ятидесятниці

у .

В одинадцяту неділю після П’ятидесятниці, 1 вересня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Його Блаженству співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, всечесна братія монастиря та місцеве духовенство.

Напередодні, у суботу ввечері, Предстоятель помісної Української Православної Церкви відслужив у соборі Всенічне бдіння.

За недільним богослужінням Митрополит Епіфаній звершив священичу хіротонію над дияконом Сергієм Митчиком та дияконську над іподияконом Олексієм Куценком.

Наприкінці відправи Блаженнійший владика звернувся до присутніх зі словом проповіді, у якому розкрив зміст і значення сьогоднішнього Євангельського читання.

Митрополит Епіфаній також зазначив про необхідність молитви за дітей, які є нашим майбутнім.

«Ми молимося, щоб Господь послав Своє благословення на дітей, щоб відкрив їхній розум для сприйняття усього доброго і благого, що буде викладатися їм впродовж навчального року», – сказав Його Блаженство.

Окрім того, Предстоятель не оминув увагою і тему збереження довкілля.

«Також в цю неділю ми вперше як Православна Церква України звершуємо молитву за збереження навколишнього середовища. Ми повинні залишити своїм нащадкам створену Богом красу природи, адже через споживацьке ставлення до цього світу виникають згубні наслідки. Через свою ненаситність людство спричиняє страждання усьому творінню», – зазначив Митрополит Епіфаній.

«Кожний з нас несе відповідальність за той світ, який вручений нам Богом. Ми молимося, щоб Господь врозумив людство і воно стало на шлях правди й використовувало природні ресурси на благо, а не нищило творіння Боже», – підсумував Блаженнійший владика.

Недільне богослужіння завершилося молебнем на початок навчального року, після якого Предстоятель окропив присутніх освяченою водою та роздав дітям пам’ятні подарунки.

Фото - Іван Котт

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: