Друк

Богослужіння у 8-му неділю після П’ятидесятниці

у .

У восьму неділю після П’ятидесятниці, 11 серпня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Його Блаженству співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій та всечесна братія монастиря.

Напередодні, у суботу ввечері, Предстоятель помісної Української Православної Церкви звершив у соборі Всенічне бдіння.

Після прочитання Євангелія Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом проповіді, у якому розкрив зміст і значення прочитаного сьогодні зачала зі Священного Писання.

«Святі отці називають звершене Христом чудо насичення 5-ти тисяч людей прообразом найвеличнішого і найсуттєвішого таїнства Церкви – Святої Євхаристії. Це чудо прообразувало те, до чого ми і сьогодні приступаємо, беручи участь у Божественній літургії», – сказав Його Блаженство.

«Ми маємо можливість у вигляді хліба і вина причащатися безпосередньо Тіла і Крові Господніх. О яке ж велике це чудо, під виглядом видимих речей ми єднаємося з Тим, Хто звершив справу нашого спасіння», – додав Блаженнійший владика.

Окрім того, у своєму слові Предстоятель наголосив на необхідності справ милосердя, любові до ближніх і посильної допомоги тим, хто цього потребує.

«Зціляючи хворих Господь і нам дає приклад того, як ми повинні з любов’ю ставитися до ближніх. Так, ми не можемо зціляти як Господь, але ми можемо допомагати. Ми можемо добрим словом розрадити людину у скруті, можемо творити милостиню, можемо всіляко підтримувати нужденних», – підсумував Митрополит Епіфаній.

За богослужінням Предстоятель також звершив священичу хіротонію над дияконом Володимиром Романенком.

Недільна відправа завершилася молебнем перед ковчегом з частиною мощей святого великомученика і цілителя Пантелеймона, який перебуватиме у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі до 14 серпня.

Джерело

Поширити у соцмережах: