Друк

Богослужіння в день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини

у .

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у неділю, 4 серпня 2019 року, в день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини, звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Його Блаженству співслужили митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Білогородський Іоан, єпископ Фастівський Володимир, єпископ Шепетівський Адріан, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, екзарх Вселенського Патріарха архімандрит Михаїл, всечесна братія монастиря та духовенства з Києва й інших регіонів.

Напередодні, у суботу ввечері, Предстоятель у соборі відслужив Всенічне бдіння.

За недільним богослужінням Митрополит Епіфаній звершив священичу хіротонію над дияконом Андрієм Настасієнком.

Після літургії Його Блаженство відслужив молебень перед іконою з частиною мощей святої рівноапостольної Марії Магдалини.

На завершення відправи Предстоятель помісної Української Православної Церкви звернувся до присутніх зі словом проповіді. Блаженнійший владика, зокрема, розповів про життя й духовний подвиг рівноапостольної Марії Магдалини та вказав на приклад її віри, який ми маємо унаслідувати.

«Марія Магдалина не боялася тих, хто переслідували Господа, тому й ми з вами не повинні нічого боятися, а свідчити істину й проповідувати про воскресіння Христове», – сказав Митрополит Епіфаній.

«Сьогодні ми маємо можливість приклонитися перед іконою святої Марії Магдалини, яка написана на Святій Горі Афон, в монастирі Симонопетра, і в яку вкладена частина нетлінних її мощей. Отож, у своїх молитвах звернімося до рівноапостольної Марії Магдалини, щоб вона укріпляла нас у вірі, щоб ми були добрими учнями Христовими й не сходили з праведного шляху спасіння», – підсумував Його Блаженство.

Велика кількість вірян цього дня прийшли помолитися разом із Предстоятелем та прикластися до чудотворної ікони святої Марії Магдалини, яка перебуватиме у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі до 9 серпня.

Джерело

Поширити у соцмережах: