Друк

СВЯТО ВІДНОВЛЕННЯ МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗОЛОТОВЕРХОГО СОБОРУ

у .

Щороку, в останню неділю травня, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир відзначає чергову річницею відновлення Михайлівського собору. У цьому році виповнюється 19 років, з часу освячення собору та відновлення у ньому монастирського богослужіння. На сьогоднішній день Михайлівський собор є кафедральним храмом митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (ПЦУ).

З нагоди свята, 25 травня 2019 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Всенічне бдіння в кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Його Блаженству співслужив численний єпископат та духовенство, представники Вселенської Патріархії та монастирів Афону.

Наприкінці богослужіння відбулося наречення архімандрита Епіфанія (Дімітріу) на єпископа Ольвійського для грецьких православних парафій в Україні, якого було призначено рішенням Священного Синоду від 24 травня 2019 року (Журнал №26).

26 травня 2019 року Блаженнійший владика очолив святкову Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили митрополит Гальський Еммануїл, митрополит Львівський Макарій, митрополит Адріанупольський Амфілохій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Херсонський і Каховський Борис, єпископ Одеський і Балтський Павло, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Шепетівський Адріан, єпископ Білогородський Іоан, представники монастирів Афону, всечесна братія монастиря та викладачі Київської православної богословської академії.

Під час малого входу, насельник монастиря ієромонах Феодосій (Ляхович) за ревне служіння Церкві був удостоєний чергової священичої нагороди – право носіння наперсного хреста.

За Літургією було звершено архієрейську хіротонію архімандрита Епіфанія (Дімітріу) на єпископа Ольвійського.

На запричасному стиху з повчальним словом до присутніх у храмі звернувся насельник монастиря ієромонах Єфрем.

Після завершення Літургії відбувся святковий хресний хід, який завершився уставним многоліттям Предстоятелю, собору духовенства, парафіянам монастиря та всьому українському народу.

Фото - Іван Котт

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: