Проповіді

Друк

Проповідь на неділю жінок-мироносиць

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа! Христос Воскрес!

Ось уже два тижні, возлюблені у Христі брати і сестри, між християнами лунає це радісне Великоднє вітання, котре сповіщає світові про перемогу добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю. Першими, хто розповсюдив радісну звістку про Воскресіння Христове, були жінки-мироносиці. Сьогодні Свята Церква вшановує їх.

Їхній подвиг привернув до Христової віри й інших жінок. Святі жони-мироносиці, які проявили свою любов до Спасителя турботою про достойне погребіння Його Пречистого Тіла, започаткували служіння жінки у Святій Церкві. Можливість цього служіння відкрилась внаслідок дарованого Господом рівноправ’я для усіх людей незалежно від статі, національності, расових і суспільних відмінностей.

Служіння жінки вже у Древній Церкві набуло своєї особливої форми. Воно виражалось у піклуванні про добре виховання дітей та турботі про сиріт і хворих. Відомі своїм праведним життям жінки- диякониси допомагали пресвітерам підготовляти людей до прийняття Таїнства Хрещення.

Перші ж християнські общини мали вже у своєму оточення жінок, які творили милосердя, турбувалися про потреби ближніх та допомагали християнській проповіді. Їхній подвиг благовістя викликали схвалення язичників. Так, один із них, учитель св. Івана Золотоустого, у пориві схвалення викликнув: «Які жінки у християн!»

Святі жони були і в рядах перших християнських мучеників за віру. Багато жінок допомагали благовістю Христового вчення. Багато хто сам проповідував Христове Євангеліє. Нам відомі імена таких проповідників Христового вчення: рівноапостольна Єлена, матір царя Констянтина; Ніна, просвітителька Грузії; княгиня Ольга. Їхній подвиг служіння був немовби продовженням подвигу святих жон-мироносиць.

А скільки жінок, імена яких не відомі, відомі по своїй любові і відданості до заповідей Божих, несли і несуть християнський подвиг! Багато в нашому оточенні жінок, які материнською ласкою, прикладом свого християнського життя і добрим словом допомагають усім оточуючим будувати Царство Боже всередині себе, у своєму серці.

Для всіх нас відкритий спасительний шлях, шлях християнської любові, шлях наслідування вічного життя. Приклад діяльної віри святих жон-мироносиць нехай укріпить і примножить наші сили у досягненні спасіння від Господа нашого Ісуса Христа.

Нехай молитовне заступництво святих жон-мироносиць завжди допомагає та укріплює наш подвиг віри, щоб ми навчилися зігрівати у своїх серцях любов і відданість Воскреслому Господу та йти до вічного життя. Амінь.

1493759479 myrrhbearingwomen

Джерело

Поширити у соцмережах: