Друк

Духовенство і паства привітали Предстоятеля з Великоднем

у .

У Світлий Понеділок, 29 квітня 2019 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Його Блаженству співслужили намісник обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Білогородський Іоан, єпископ Шепетівський Адріан, братія монастиря та запрошене духовенство.

Звертаючись до присутніх зі словом проповіді Предстоятель Православної Церкви України розповів про справу нашого викуплення і перемоги над смертю, яку звершив на хресті Спаситель світу, а також наголосив на важливості єднання навколо єдиної Помісної Української Православної Церкви.

«Є ще ті, хто до кінця не осягнув, що нам потрібно єднатися навколо Київського престолу і служити інтересам свого українського народу, а не інтересам іншої країни. Тому ми маємо надію, що з Божою допомогою ми будемо гуртуватися та єднатися навколо Києва, як другого Єрусалиму. Ми прагнемо мати єдину Українську Православну Церкву і ця основа закладена і утверджена Патріаршим і Синодальним Томосом про автокефалію нашої Церкви», – зазначив Предстоятель.

Блаженнійший Владика також наголосив на тому, що наразі потрібно ще докласти багато зусиль для того, аби Українська Православна Церква стала єдиною для всіх українців і була визнана іншими православними церквами світу. «Володіючи духовною незалежністю ми працюємо над тим, щоб цей акт був визнаний з боку інших Помісних Православних Церков. Ми віримо в перемогу правди, зроблено вже багато, але в подальшому потрібно ще чимало потрудитися, щоб ця Церква була справді єдиною Церквою усіх православних в Україні», – додав Митрополит Епіфаній.

«Господь переміг смерть, Господь постав із мертвих, Господь Воскрес і дає нам надію, що і ми, якщо будемо добрими християнами, то з Божою допомогою подолаємо усі перепони, які будуть траплятися на нашому шляху. І хоч зараз триває час випробувань стосовно буття та незалежності нашої Української держави через агресію проти нас, однак переконаний, що усі ці випробування ми здолаємо, бо Христос Воскрес із мертвих!», – резюмував Предстоятель.

На завершення архіпастирського слова Предстоятель привітав усіх зі Світлим Христовим Воскресінням. Також Блаженнійшого Митрополита Епіфанія привітав намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Агапіт, братія обителі, духовенство академічного храму святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, духовенство міста Києва і області та парафіяни.

По завершенню богослужіння відбувся традиційний Пасхальний хресний хід, який символізує хід жінок-мироносиць до гробу Христа-Спасителя.

Фото - Іван Котт

Джерело

Поширити у соцмережах: