Друк

Архієпископ Вишгородський Агапіт взяв участь у звершені Великої Вечірньої з Чином прощення

у .

10 березня 2019 р. духовенство та чимало вірян зібралися у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, щоб зі спільною молитвою вступити в період святої Чотиридесятниці.

Після уставної Вечірні було звершено Чин прощення, який очолив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. За богослужінням Його Блаженству співслужили намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Макарівський Ізяслав, клірики академічного храму святого апостола і євангелиста Іоана Богослова та всечесна братія монастиря.

Владика звернувся до пастви з першосвятительським словом, закликаючи всіх щиро пробачити образи своїм ближнім і самим попросити прощення у всіх, кого образили: «Господь звертається до кожного із нас: «Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провини їхні, то і Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мф. 6: 14 – 15). Отже, в основі початку посту ми ставимо прощення своїх ближніх.

Гріх має руйнівну силу, тому в дні Великого Посту ми покликані відмовитися від всього того, що стоїть на заваді між нами та Богом. Це гріхи, пристрасті, те зло, яке ми з вами чинимо повсякденно. В ці особливі дні станьмо кращими, добрішими, проявімо любов до своїх ближніх» – закликав Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Після завершення повчального слова Предстоятель Православної Церкви України попросив прощення у всіх присутніх у храмі, після чого всі по одному підходили до Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та просили прощення і благословення на духовний подвиг Великого посту.

Довідка

Свята Церква називає цю неділю прощеною і цього вечора встановила звершувати особливий чин Прощення. Це не просто гарна традиція, а та реальність, яка дійшла до нас із перших віків християнства. В житії преподобного Герасима, що на Йордані, який жив у 4-му столітті, згадується про цей особливий день прощення. Ченці перед початком посту просили прощення наче востаннє перед смертю, адже йшли несли подвиг в пустелі та могли вже більше в силу різних обставин не побачитися.

Господь сьогодні закликає і нас щиро прощати, тому кожен, хто вступає в цей Великий піст нехай попросить пробачення у ближніх та простить їм їхні провини.

Нехай благодать Божа допомагає усім нам достойно пройти час Великого посту та радісно зустріти у мирі та любові Світле Христове Воскресіння!

Джерело

Поширити у соцмережах: