Житія святих

Друк

Життя Святого Апостола Якова Алфеєва

(22 жовтня)

Про цього Апостола із числа Дванадцяти практично нічого невідомо. Відомо, що звали його Яковом та іноді називали Яковом Меншим, щоб відрізнити від іншого Якова, званого Великим, або братом Господнім.

Його батьком був якийсь Алфей (тому його часто звуть Яковом Алфеєвим), а мати, найімовірніше, була серед жінок, які супроводжували Христа.

Не раз, при переліченні жінок, які супроводжували Христа і служили Йому маєтком або просто звичайною людською допомогою, ми зустрічаємося жінку на ім'я Марія, матері Якова Меншого (Мф 27, 56; Мк 15, 40; 16, 1; Лк 24,10).

Після того як Апостоли почали проповідувати про Христа, Розіп'ятого і Воскреслого, Яків, як оповідає його життя, проповідував у Юдеї. Потім із Апостолом Андрієм Первозванним відправився в місто Едесу. Пізніше –самостійно проповідував у Газі і Елевферополі (Південна Палестина).

Про його смерть і поховання існує кілька версій. У одних авторів, наприклад у Псевдо-Симеона Логофета, він приймає смерть в Мармарика («побитий камінням іудеями»), у інших – прийняв мученицьку смерть по дорозі в Єгипет в місті Острацине розп'яттям на хресті.

Джерело

Поширити у соцмережах: