Друк

Київська православна богословська академія відсвяткувала актовий день

у .

Святкові заходи, традиційно, розпочалися зі святкового Всенічного бдіння 8 жовтня 2018 року в храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, яке очолив ректор КПБА, Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній у співслужінні керуючого справами Київської Патріархії та намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта. Високопреосвященнійшим владикам співслужили ректори, проректори, викладачі духовних навчальних закладів з усієї України, братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. 

9 жовтня 2018 року – у сам день пам'яті святого апостола і євангелиста Іоана Богослова – актовий день КПБА – у названому вище храмі святкову Божественну літургію очолив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Йому співслужили ректор КПБА та Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, керуючий справами Київської Патріархії та намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, ректори та представники вищих духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату, викладачі, студенти й аспіранти КПБА та братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у священному сані.

За літургією Патріарх Філарет рукоположив студента 5 курсу Філософсько-теологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича іподиякона Ігоря Ленька у сан диякона.

Під час богослужінням учора й сьогодні співав студентсько-аспірантський хор КПБА.

Після богослужіння, яке завершилось молебнем до небесних покровителів і заступників КПБА, а також молитвою до святого апостола і євангелиста Іоана Богослова та уставними многоліттями, відбулося урочисте засідання в актовій залі Академії.

Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор КПБА митрополит Епіфаній, який зосередив увагу на здобутках КПБА за останній навчальний рік. Зокрема, Владика ректор презентував чергове видання Трудів КДА.

З вітальними адресами на ім'я Академії звернулися: Голова Департаменту у справах релігій та національностей при Міністерстві культури Андрій Юраш, ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Віктор Андрущенко, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, професор кафедри церковно-історичних та практичних дисциплін КПБА Дмитро Степовик, який нещодавно відсвяткував свій 80-річний ювілей. З цієї нагоди Святійший владика нагородив почесного ювіляра Орденом свт. Миколая Чудотворця.

Також до усіх присутніх з вітальним словом звернулися: ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, ректор Рівненської духовної семінарії прот. Віталій Лотоцький, проректор Львівської православної богословської академії прот. Михаїл Сивак, ректор Дніпровської духовної семінарії прот. Сергій Нарольський. Сторони обмінялися спільними напрацюваннями та символічними подарунками.

Наприкінці зі словом настанови до присутніх звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, наголосивши на вагомому внескові Київської православної богословської академії у справу зростання і зміцнення українського православ'я загалом та Української Православної Церкви Київського Патріархату зокрема, який передовсім полягає у виплеканні молодого єпископату та духовенства.

Урочистості завершилися концертом хору Київської православної богословської академії під керівництвом старшого регента Надії Леонідівни Купчинської, регента диякона Юрія Мигаля, та святковою трапезою.

Фото - Іван Сидор

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: