Друк

Предстоятель Київського Патріархату відвідав Свято-Феодосіївський ставропігійний чоловічий монастир

у .

27 серпня 2018 року, коли Православна Церква вшановує перенесення мощей преподобного Феодосія Печерського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Свято-Феодосіївський ставропігійний чоловічий монастир м. Києва, де звершив Божественну літургію.

Біля входу до храму обителі Предстоятеля зустріли намісник Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Макарій (Папіш) та маленькі парафіяни - дітки недільної школи, які піднесли Предстоятелю коровай і привітали його віршами.

За Божественною літургією Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній; архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Священного Синоду та голова Інформаційного управління; архієпископ Вишгородський Агапіт, керуючий справами Київської Патріархії; архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор; єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій; єпископ Васильківський Лаврентій, вікарій Київської єпархії; намісник Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Макарій (Папіш), настоятель столичного храму ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" протоієрей Валерій Семанцо; благочинний Вишнівського благочиння протоієрей Михаїл Ткач, намісник Свято-Миколаївського Богуславського монастиря ігумен Арсеній (Пожарний), братія монастиря та запрошене духовенство з Київської, Дрогобицької та Тернопільської єпархій.

Наприкінці Літургії Святійший Патріарх Філарет привітав парафіян з храмовим святом монастиря і звернувся до присутніх з архіпастирським словом, у якому розповів про приклад подвижницького життя і віри святого преподобного Феодосія Печерського.

Святійший відзначив, що преподобний Феодосій досягнув досконалості тому, що полюбив Бога, відрікся від гріхів і всім своїм життям служив Господу. Але до Царства Небесного і життя з Богом покликані всі люди, і шлях до цього - жива віра і добрі діла. Святійший Патріарх закликав вірян уподібнюватись у вірі до преподобного Феодосія, борючись з гріхами і творячи добрі діла.

"Святкування пам'яті преподобного Феодосія спонукає нас, насамперед ченців, бути справжніми ченцями... Але до святості закликаються не тільки ченці. До святості, до праведного життя закликаються всі християни. Хіба недозволено грішити лише ченцю? А мирянам що можна грішити? Не можна грішити і мирянинам. Для того, щоб не грішити, треба боротись з гріхом - з гнівом, зі сварками в сім'ї, засудженням, заздрістю, користолюбством та іншими гріхами. Потрібно боротись мирянам чи їм дозволено грішити? Не дозволено їм. Тому і мирянин, свого роду, є подвижником, коли він бореться зі своїми гріхами. Але, борючись з гріхами, треба робити добро. Ось, наприклад, праведний Філарет Милостивий - мав сім'ю, був багатий, але роздав своє майно під час голоду бідним. І, маючи сім'ю, став святим, тому що робив добро. Тому і миряни можуть стати святими, творячи добро. І преподобний Феодосій закликає, з одного боку, боротись з гріхом, бути подвижником, а з другого боку, закликає чинити добро. Тоді Царство Боже нам буде забезпечено, бо Господь Ісус Христос став Людиною для того, щоб ми увійшли у вічне блаженне життя" - сказав у своїй проповіді Патріарх.

Після Літургії відбувся Хресний хід навколо храму обителі.

Наприкінці богослужіння Предстоятель Київського Патріархату освятив найбільший ювілейний дзвін монастиря "Святий праведний Філарет Милостивий", який було вилито у 2018 році для Свято-Феодосіївського монастиря з нагоди 90-ліття Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, стараннями жертводавця обителі Олександра Козюка.

Після цього Святійший владика відзначив церковними нагородами благодійників монастиря та воїнів ООС, які захищають Україну від російської агресії.

Завершилося богослужінням святковим многоліттям.

Історія Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря бере свій початок з кінця XI століття. Древні літописи свідчать, що під час перенесення мощів преподобного Феодосія з Дальніх печер до Успенського собору у 1091 року, ченці Печерського монастиря на чолі з преподобним Нестором зупинилися перепочити, поставивши раку з мощами преподобного на пень від зрубаного дерева. Невдовзі навколо цього пня почали траплятися чудеса, і він був використаний як престол церкви, збудованої над ним. Існування церкви з певністю може бути відстежене не раніше XVI століття. Проте розповіді підтвердилися під час реставраційних робіт 1833 року та 1980-х років, коли під престолом існуючого храму дійсно були виявлені рештки пня.

Джерело 1

Джерело 2

Поширити у соцмережах: