Друк

У Видубицькому монастирі вшанували пам’ять святої рівноапостольної Марії Магдалини

у .

Вже стало доброю традицією щороку в день пам’яті святої Марії Магдалини 4-го серпня звершувати урочисті богослужіння в Георгіївському соборі Свято-Михайлівського Видубицького монастиря – в тому самому місці, де й знаходиться в цей день ікона рівноапостольної, написана на святій горі Афон з часточкою її мощей.

3 серпня 2018 р., напередодні дня пам'яті святої Марії Магдалини Патріарший намісник звершив вечірню з читанням акафіста до святої. Його Високопреосвященству співслужила монастирська братія у священному сані.

В сам день свята, 4 серпня 2018 р., урочисте богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Його Святості співслужив Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Одеський і Балтський Павло, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Адріан (Кулик) та численне духовенство Києва та Київської області.

За богослужінням молилася велика кількість богомольців, вірних, які звертаюся до святої кожен зі своїми молитовними проханнями.

Після завершення богослужіння та молебню до святої рівноапостольної Марії Магдалини Патріарший намісник подякував Святійшому владиці, усьому духовенству та вірним, що прибули цього дня до монастиря розділити радість свята. Після цього Патріарх Філарет поспілкувався із представниками ЗМІ, розповівши про шановану ікону та відповівши на запитання журналістів.

До собору ікона привезена стараннями мецената Андрія Миколайовича Мацоли. Святиня перебуватиме у Видубицькому монастирі до 15 серпня 2018 р.

Довідка:

У Євангелії говориться, що Господь вигнав з Марії Магдалини сім бісів і з моменту зцілення вона почала нове життя: стала вірною ученицею Спасителя. Євангелист Лука вказує, що Марія Магдалина йшла за Господом, коли Він з апостолами проходив містами та селами Іудеї та Галілеї з проповіддю Божого Царства. Разом з благочестивими жінками вона служила Йому від статків своїх (Лк. 8: 1 – 3) і, безсумнівно, розділяла з апостолами благовісницькі труди, особливо серед жінок.

Перша в світі проповідь про Воскресіння Ісуса Христа належить саме їй, а також згідно із Переданням звичай дарувати один одному великодні яйця в день світлого Христового Воскресіння поширилася між християнами всього світу після того, як в Італії Марія Магдалина прийшла до імператора Тиверія й розповіла йому про життя, чудеса і вчення Христа, про Його неправедне засудження іудеями, про малодушність Пилата. Імператор засумнівався в чуді Воскресіння і попросив доказів. Тоді вона взяла яйце, і, подаючи його імператору, сказала: «Христос Воскрес». При цих словах біле яйце в руках імператора стало яскраво-червоним.

В одному древньому рукописному грецькому уставі, написаному на пергаменті, що зберігається в бібліотеці монастиря святої Анастасії поблизу Фессалонік (Солуня), поміщена молитва, що читається в день Святої Пасхи на освячення яєць та сиру, в якій вказується, що ігумен, роздаючи освячені яйця, говорить братії: «Так ми прийняли від святих отців, які зберегли цей звичай від самих часів апостольських, бо свята рівноапостольна Марія Магдалина перша показала віруючим приклад цього радісного жертвопринесення».

Православна Церква свято шанує пам’ять святої Марії Магдалини – жінки, покликаної Самим Господом від темряви до світла, від життя у гріху до істинного життя з Богом.

Приклад святої Марії Магдалини показує, що у кожної людини є можливість змінити своє життя.

Джерело

Поширити у соцмережах: