Друк

Патріарх Філарет освятив нижній храм та хрести на купола Свято-Миколаївського собору у Фастові

у .

21 липня 2018 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав м. Фастів, де звершив чин освячення нижнього храму Свято-Миколаївського собору на честь Воскресіння Христового.

Перед входом до храму Предстоятеля Української Православної Церкви із запашним короваєм зустріли численні парафіяни та місцева влада м. Фастів.

Під час Чину великого освячення храму та Літургії Святійшому владиці співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, Керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель Свято-Володимирського Патріаршого собору прот. Борис Табачек, настоятель Свято-Миколаївської парафії м. Фастів прот. Михаїл Данилів, настоятель столичного храму ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" прот. Валерій Семанцо та інше запрошене духовенство.

Після Літургії Патріарх Філарет звернувся до присутніх з проповіддю, у якій привітав парафіян із освяченням святині. Предстоятель наголосив, що храм для людини має надзвичайно велике значення – він допомагає почути істину, яку відкриває Бог, та веде людей до спасіння. Також Світійший Патріарх звернув увагу, що всі: і влада, і громадськість повинні робити усе заради єдності українського народу.

В рамках заходу Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначив церковними нагородами усіх, хто долучився до побудови храму: Орденом Христа Спасителя був нагороджений народний депутат України Олександр Олександрович Марченко, Орденом святого архістратига Михаїла було відзначено голову Фастівської міської організації «Народна Партія» Сергія Петровича Павловського, Фастівського міського голову Михайла Володимировича Нетяжука, директора благодійного фонду «Фастівчани» Володимира Михайловича Кудряшова. Благословенними патріаршими та архієрейськими грамотами були нагороджені інші благодійники та жертводавці.

Після Літургії на площі перед собором Предстоятель разом з духовенством звершив чин освячення хрестів на купола Свято-Миколаївського собору.

Настоятель Свято-Миколаївської парафії м. Фастів прот. Михаїл Данилів подякував Святійшому Патріарху Філарету за архіпастирський візит, за освячення нижнього храму та хрестів на куполи собору і передав Його Святості букет квітів.

Джерело

Поширити у соцмережах: