Друк

Храмове свято на честь великомученика Юрія Переможця у Видубицькому монастирі

у .

6 травня 2018 року, у 5-ту неділю після Пасхи, про самарянку та день пам'яті святого великомученика Юрія Переможця, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Видубицький Михайлівський чоловічий монастир, де, з нагоди храмового свята, звершив Божественну Літургію в соборі святого Юрія Переможця.

Перед початком Літургії Патріарх Філарет звершив чин освячення іконостасу, відтвореного в стилі українського козацького бароко з ініціативи та меценатської допомоги благодійника Андрія Мацоли.

Під час богослужіння Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Богуславський Олександр, єпископ Одеський і Балтський Павло, єпископ Васильківський Лаврентій та запрошене духовенство столиці та Київської єпархії.

На ектеніях звучали додаткові прохання і молитва у яких духовенство і віряни просили у Господа допомоги і благословення в утвердженні в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Наприкінці Літургії Святійший владика звернувся до пастви з архіпастирським словом. У своїй проповіді Патріарх привітав парафіян з храмовим святом та звернувся до них із повчальним словом на тему євангельського читання про розмову Господа нашого Ісуса Христа із самарянкою. Святійший пояснив вірянам, що жива вода, яку подає Христос - це є Істина, це правдиве слово Життя, яке дає людям Спаситель.

"У нас виникає питання, що це за жива вода, що людина, якщо її буде пити, то ніколи не буде мати спраги? Що це за вода жива? Вода жива – це сам Ісус Христос, і Він сказав: «Я є Істина, Життя і Шлях». Так оце «Істина, Життя і Шлях» – це є жива вода. Бо без Істини людина жити не може. Вона постійно бореться з неправдою за істину. А істина – це те, що відкрив Христос".

Предстоятель зосередив увагу слухачів на тому, що саме за Істину, віру у Христа, який подає воду життя - йшли на муки тисячі християн, які прийняли мученицьку смерть, щоб мати Життя і бути у вічності з Богом. Одним з таких мучеників є святий великомученик Юрій Переможець, пам'ять якого Церква сьогодні вшановує.

"Правда й істина там, де Бог. І що Бог сказав – то є істина. І ось за цю істину йшли на муки і віддавали своє життя тисячі мучеників. А чому вони віддавали? А тому що вони захищали істину, захищали віру в Господа Ісуса Христа, Який є Життя. І тому вони життя віддавали, знаючи, що вони будуть жити з Богом.

Ми шануємо подвиг великомученика Юрія. Ті мучителі померли, їх забули, а про святого Юрія тисячоліттями ми згадуємо його подвиги. Оце є вода жива. Живий Юрій Переможець чи не живий? Живий. Бо якби він не був живим, ми б до нього не молились і не звертались, бо до неіснуючого не звертаються. А до нього звертаються молитвами. І він не просто існує, а він допомагає. Чому ми до нього звертаємось? Щоб він допоміг, і він допомагає. А діє він Божественною силою. Оце є вода жива, після якої ніякої спраги нема. Тому що вона задовольняє людину повністю всім. Навіть коли ми страждаємо за істину, то ми віримо, що істина все-одно переможе" - сказав Патріарх.

"Дорогі браття і сестри, святкуючи пам’ять великомученика Юрія Переможця і згадуючи бесіду Ісуса Христа із самарянкою, ми повинні утверджуватись у вірі, у вірі в Істину, у вірі в Бога, виконувати Його заповіді і нічого у світі не боятись. Бо нема ніякої у світі сили, яка може перемогти Бога... Нам треба триматись віри в Істиного Бога, тобто пити живу воду. Ту воду, яку дає нам Господь Ісус Христос. І якщо будемо цю воду пити, тобто триматись Його вчення, яке Він нам дав - ми непереможні" - відзначив Предстоятель.

Піснеспіви за богослужінням виконував церковний хор "Видубичі" під керівництвом регента Володимира Віняра.

Урочисте богослужіння завершилось хресним ходом навколо собору, під час якого Патріарх Філарет та архієреї окропили присутніх освяченою водою.

Також Святійший владика виголосив молитву за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Після многоліття Предстоятель благословив вірян, які брали участь у богослужінні. Патріарх привітав усіх з престольним святом одного із найдавніших монастирів України.

Джерело

 

Поширити у соцмережах: