Проповіді

Друк

Проповідь у неділю двадцять дев'яту після П’ятидесятниці

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа! Слава Ісусу Христу !

 

Дорогі в Христі брати і сестри! Сьогодні ми почули Святу Євангелію від Апостола Луки про оздоровлення десятьох прокажених.

1419105759 2197777

Євангельське читання розповідає нам, що коли Ісус Христос входив до одного села, перестріли його десять мужів хворих на проказу, які стали здалеку та в один голос кричали: "Ісусе, наставнику, змилуйся над нами!" Христос на це відповів їм: "Підіть і покажіться священикам". Та коли вони ішли, то очистилися.

Один з них як побачив, що очистився, повернувся і почав гучним голосом славити Бога, а він був самарянином. Тоді Господь сказав: "Чи не десять очистились? А дев’ять же де? Чому вони не віддали хвалу Господу, крім цього чужинця?" І сказав Господь йому, щоб він підвівся, бо віра його спасла його.

Дорогі брати і сестри, слід зазначити, самаряни того часу сповідували іншу віру, і тим не менше цей самарянин славив нашого Господа Ісуса Христа та отримав зцілення від прокази, та зауважимо, що перший із десяти віддав Хвалу нашому Господу.

Багато роздумів виникає з приводу сьогоднішнього Євангельського читання. Головним питанням, це є питання нашої віри. Для того, щоб отримати зцілення, потрібно мати тверду і переконливу віру в Ісуса Христа. Віра - це постійне тренування нашої духовної суті, це молитва, роздуми над правильним християнським життям, систематичним відвідуванням церковних Богослужінь та повага до старшого покоління.

Дорогі брати і сестри, проказа буває різна, вона буває тілесна, але буває і духовна. Приходьмо до нашого Ісуса Христа з любов’ю і смиренням, щоб бути спадкоємцями духовних щедрот і благ.

Зараз ми живемо в непростий час для нашої України, в період війни і розбрату. Тож будемо усі разом щиро молитись за зцілення нашої Матері України від духовної руїни. За Україну може молитись будь хто, хто хоче миру для нашої держави.

 Нехай Господь Благословить нас всіх на добро, мир та злагоду! Амінь.

Джерело

Поширити у соцмережах: