Друк

Архієпископ Агапіт очолив урочистий молебень з нагоди Дня працівників освіти

у .

29 вересня 2017 року у Володимирському кафедральному соборі з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт очолив урочистий молебень з нагоди професійного свята усіх освітян – Дня працівників освіти. 

Владиці співслужили настоятель протоієрей Борис Табачек та духовенство собору. Також молилися ректор Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова Віктор Петрович Андрущенко, професори, викладачі, аспіранти та студенти вишу.

"Ми сьогодні зібралися у Свято-Володимирському кафедральному соборі, щоб подякувати за всі благодіяння, які Господь дарує нам у нашому земному житті. Професори та викладачі дякують за те, що Господь їм дає сили і мудрість духовну для того, щоб навчати нашу молодь, а студенти сьогодні дякують за те, що Господь дав їм можливість навчатися у одному із найкращих закладів нашої держави" – сказав у своєму слові архієпископ Агапіт.

Також Владика висловив сподівання, що кожен просить у Бога допомоги, щоб навчання було успішним й привітав професорсько-викладацький склад із професійним святом.

Архієпископ Агапіт відзначив важливу роль вчителя: "Вчитель – це дуже важлива професія, хоча сьогодні у нашій державі не віддається належне вчителям, але від вчителя залежить дуже багато – залежить майбутнє нашої країни. Як нашу молодь навчать, що їм привиють у їхнє серце, у їхню душу, – такими вони і будуть у майбутньому громадянами нашої держави. Найважливіше у вихованні я вважаю має бути авторитет вчителя, бо коли є авторитет вчителя, то студенти беруть приклад і намагаються уподібнитися своєму викладачеві. Яскравим прикладом цього є святі мучениці Віра, Надія, Любов та їхня мати Софія, яких Свята Православна Церква завтра світло вшановуватиме. Якби їхня мати не мала авторитету у своїх дітей, то її дочки б не постраждали за Христа" – сказав владика.

"Сьогодні вітаючи Вас із професійним святом я хочу побажати найперше усім нам міцного здоров’я, по-друге щоб ви були дійсно авторитетними людьми не лише у вашому навчальному закладі, а авторитетними людьми у нашому суспільсті і для нашої української держави, бо на ваші плечі покладається дуже багато. І тому я бажаю, щоб Господь допомагав Вам у вашій нелегкій праці і звичайно, щоб посилав вам хороших студентів, які б брали з вас приклад, навчалися і в майбутньому були справжніми громадянами нашої української держави, і нехай у цьому допомагає усім нам Господь" – побажав архієпископ Агапіт.

Також з благословення Святійшого Патріарха Філарета архієпископ Агапіт вручив нагороди "Медаль за жертовність та любов до України" й Патріарші Благословенні грамоти професорам та працівникам університету.

Ректор подякував Святійшому Патріарху Філарету та архієпископу Агапіту, подарував букет білих троянд й звернувся до присутніх зі словом:

"Великий Шевченко сказав такі слова: "У кожного своя доля і свій шлях широкий", у кожного і в нас він такий. І на цьому шляху, на цій долі ми шукаємо дорогу до храму і сьогодні ми в храмі. І дай Бог цю святість пронести упродовж всього життя і не просто пронести, а передати її дітям, тим маленьким з якими ми будемо працювати" – сказав Віктор Петрович.

"Духовність – це той стрижень, який робить людину особистістю, громадянином і я переконаний, що ми, наші студенти, наші викладачі, наша професура будуть достойними нашої України – найкращої держави в світі. Слава Україні!" – завершив слово ректор університету.

Віктор Петрович Андрущенко подякував за нагороди й сказав, що для працівників університету - це велика честь та відповідальність.

 

Молебень завершився уставним многоліттям й окропленням всіх присутніх освяченою водою.

 

Фотограф - Василь Лесик
Джерело

Поширити у соцмережах: